НАШІ БУДІВНИЦТВА НЕ ЗАВМЕРЛИ

Трохи більше року тому всі інвестиційні проекти на МК «Запоріжсталь» були передані дирекції з капітального будівництва та інвестицій. Про те, чого вже вдалося досягти, і які завдання стоять сьогодні перед цим підрозділом, розповідає його керівник Олексій Лебедєв.

– Реалізація двох найбільших і очікуваних проектів – будівництво безперервного травильного агрегату № 4 в ЦХП № 1 та реконструкція доменної печі № 4 – вийшли на фінішну пряму. Сьогодні на прогріванні стоять каупери домни, піч готується до задування. Зараз ми ведемо пусконаладку обладнання. На новій травильної лінії тривають холодні випробування. Незабаром приступимо і до гарячих випробувань обладнання. Введення в експлуатацію НТА-4 і ДП-4 – це не тільки крок до підвищення ефективності виробництва, а й істотне зниження екологічного навантаження на регіон. Крім цього, ми ведемо порядку 130 інших проектів, ряд з яких частково реалізовані, а деякі перебувають на етапі проектно-кошторисної документації. Сьогодні наша служба – це освоєння близько 200 мільйонів гривень щомісяця. А трохи більше року тому ми працювали з сумою в 31 мільйон гривень на місяць. Зростання інвестицій говорить про серйозні наміри комбінату вийти на нові виробничі потужності і продовжувати розвиватися, незважаючи на складну економічну ситуацію в країні.

– Наскільки обгрунтовані такі серйозні інвестиції?

– Будь-які витрати обгрунтовані, якщо вони дають можливість підвищити ефективність, зробити крок вперед, до нових технологій і посиленню позицій. Якщо перед нами стоїть завдання знизити екологічне навантаження і модернізувати виробництво і є фінансування – нам нічого не завадить досягти мети. Економити на розвитку неможливо, адже це інвестиції не тільки у виробництво, але і в людський потенціал. Ми створюємо нові робочі місця, тримаємо економіку, нам вдається не здавати лідируючі позиції навіть в цей непростий час. Комбінат збільшив виробництво, освоїв нові ринки збуту, а це значить, що ми рухаємося в правильному напрямку. Завдяки успішному утриманню лідируючих позицій і високому рівню організації роботи наші будівництва не завмерли навіть зараз.

– Які перспективні завдання стоять перед дирекцією?

– До кінця року ми плануємо завершити проект будівництва нової газоочистки на агломашине №2. Уже готово пальове поле, йде заливка бетону в котлован, завершується посилення конструкцій корпусу агрегату. До листопада будуть змонтовані очисні фільтри та інше обладнання. Потім ми зупинимо агломашину і проведемо всі необхідні роботи. Триває робота і з проектування конвертерного цеху. Ця технологія виплавки сталі дозволить розширити сортамент, модернізувати потужності і знизить техногенний вплив на навколишнє середовище. Для того, щоб виконати всі поставлені завдання ми активно працюємо з підрядниками, ефективно взаємодіємо з комерційною службою, дирекцією з інжинірингу, службами головного енергетика та механіка, іншими підрозділами. Хочеться подякувати всім за плідну роботу і вміння досягати амбітних цілей.

– Кого ви можете відзначити з фахівців вашої дирекції?

Складно виділити кращих, тому що всі працьовиті й відповідальні. Наприклад, керівник проекту ДП № 4 Андрій Жук захоплений своєю справою, викладається на всі сто відсотків і завжди досягає результату. На «відмінно» справляються з будь-яким завданням начальник виробничого відділу управління капітального будівництва Сергій Курта, начальник договірного відділу Тарас Шевченко, начальник планово-економічного відділу Олена Медведєва та їх колективи. Хочу також відзначити роботу провідного інженера відділу підготовки виробництва Оксани Опанасенко, інженера виробничого відділу Олександра Медведя. Загалом, можу сміливо сказати: колектив служби справляється з поставленими цілями на «п’ятірку».

Menu