ПАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» НАДАВ ЗВІТ ЩОДО ВИКОНАННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО МЕМОРАНДУМУ 2016 РОКУ

21 вересня 2016 року в Запорізькій міській раді відбулася відкрита нарада щодо виконання Меморандуму, підписаного 9 червня 2016 року, між міською владою та промисловими підприємствами м.Запоріжжя, в якої взяли участь представники міської влади, промислових підприємств і громадськості міста, а також засобів масової інформації. Генеральний директор комбінату «Запоріжсталь» Ростислав Шурма, поінформував учасників наради про виконання підприємством заходів Меморандуму, спрямованих на поліпшення екологічної ситуації в регіоні.

Зокрема, з 13 взятих на себе комбінатом зобов’язань Меморандуму виконані в повному обсязі 10 заходів, два будуть виконані до кінця року, а реконструкція доменної печі № 3 – вже стартувала і завершиться згідно встановлених термінів в 2017 році.

Ростислав Шурма ознайомив учасників наради з основними екологічними заходами, виконаними на комбінаті за останні чотири роки. «З 2012 по 2016 роки комбінат вклав в екологічну модернізацію виробництва 5,6 мільярда гривень, що дозволило скоротити викиди в атмосферу. Найважливішим інвестиційним проектом для комбінату є будівництво киснево-конвертерного цеху замість застарілого мартенівського. Загальна сума інвестицій в проект складає понад 1,3 мільярда доларів», – поінформував учасників наради генеральний директор ПАТ« Запоріжсталь».

Під час доповіді генеральний директор комбінату «Запоріжсталь» підкреслив, що всі кошти, які комбінат заробляє, починаючи з 2012 року, повністю реінвестуються в екологічну модернізацію виробництва. Головними проектами екологічної модернізації комбінату за цей період є: нова агломашина № 1 з високоефективною газоочисткою, будівництво газоочисток на агломашинах № 2-6, масштабна модернізація доменної печі № 4 з установкою системи аспірації ливарного двору і підбункерного естакади, капітальний ремонт доменної печі № 2 з будівництвом нової системи аспірації ливарного двору, будівництво нової травильної лінії цеху холодної прокатки (НТА-4).

На даний момент комбінат веде підготовчі роботи до будівництва киснево-конвертерного цеху, інвестувавши в проект більше 300 млн гривень власних коштів. Будівництво конвертерного цеху дозволить комбінату повністю відмовитися від застарілого мартенівського виробництва і істотно знизити техногенне навантаження на навколишнє середовище: очікуване скорочення викидів в атмосферу складе на рівні 25% від загальних викидів комбінату.

Детально Ростислав Шурма зупинився на проекті екологічної модернізації аглофабрики. «Найближчим часом ми закінчимо установку газоочисних систем на агломашинах № 2-6, для відомості – тепер кожна агломашина оснащена датчиками контролю викидів, які в онлайн режимі показують нам ефективність роботи газоочисного устаткування», – заявив він. Ростислав Шурма повідомив, що параметри роботи кожної газоочистки необхідно об’єднати в єдину автоматизовану систему управління виробництвом, яка дозволить в режимі онлайн контролювати роботу газоочисного устаткування: “Як тільки ми закінчимо проект по аглофабриці і вся система автоматичного управління виробництвом буде замкнута в єдиний цикл, ми все ці параметри зможемо вивести в громадський доступ”.

За підсумками наради міський голова Запоріжжя Володимир Буряк доручив створити робочу групу при міськраді, до складу якої увійдуть фахівці-екологи, представники громадськості та представники промислових підприємств. Після чого міський голова запропонував громадськості переміститися із залу засідань на промислові майданчики заводів – щоб особисто переконатися в тому, як іде виконання заходів на ділі. Ініціативу градоначальника підтримав Ростислав Шурма, який запропонував відвідати “Запоріжсталь”. Однак представники громадськості від відвідування комбінату відмовилися, запевнивши присутніх, що дані про виконання комбінатом взятих на нього екологічних зобов’язань достовірні. Ростислав Шурма підкреслив, що комбінат “Запоріжсталь” в будь-який момент готовий прийняти представників громадськості та вичерпно відповісти на всі питання про екологічну модернізації підприємства.

Menu