В РОБОТІ – АСПІРАЦІЯ ДП № 2

Комбінат «Запоріжсталь», в рамках програми екологічної модернізації виробництва, реконструював аспираційну систему доменної печі № 2.

Про реалізацію великого модернізаційного проекту – наша розмова з начальником управління капітального будівництва Андрієм Решетько.  

– Розкажіть докладніше про переваги нового обладнання.  

– Робота аспіраційної системи ДП № 2 забезпечує очистку від пилу на рівні 20 мг на кубометр повітря. Ці параметри відповідають суворим європейським стандартам. Нова аспірація оснащена високоефективними рукавними фільтрами з імпульсною системою регенерації, потужним тягодутьевиєм обладнанням німецької компанії Howden і системою пневмотранспорту, для повернення уловленного пилу в виробництво. Поставки ключових агрегатів для аспірації виконала українська компанія «Велікс». Устаткування виготовлене з урахуванням енергозберігаючих технологій: рівень споживаної ним електроенергії набагато нижче розрахункових проектних показників, що дозволить комбінату заощадити на електроенергії близько 1,5 млн грн. в рік.

– Як проводиться контроль технологічного процесу?  

– У своїй роботі з модернізації виробництва ми зробили акцент на оснащенні обладнання газоочистки нового покоління, більш потужними і ефективними. Система аспірації ДП № 2 забезпечена датчиком безперервного автоматичного контролю – в режимі онлайн, все показники фіксуються. Це дозволяє чітко контролювати технологічний процес на всіх етапах.

– Які інвестиції комбінату в реалізацію проекту?  

– Сучасна система аспірації доменної печі №2 відповідає європейським природоохоронним нормам. На реалізацію проекту з реконструкції аспіраційної системи ДП № 2 комбінат направив порядку 80  млн. грн

– Дякую за інтерв’ю.

Menu