ПАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ЗАВЕРШИВ ПРОЕКТ ПО ОНЛАЙН-ВІЗУАЛІЗАЦІЇ ОСНОВНИХ ВИРОБНИЧИХ ПРОЦЕСІВ

Комбінат активно використовує сучасні технології для підвищення ефективності управління виробничими і бізнес-процесами. Одним з основних напрямків розвитку інформаційних технологій на «Запоріжсталі» в цьому році стало впровадження проекту з онлайн-візуалізації виробничих процесів.

Розробка є унікальною для гірничо-металургійного комплексу України – повністю спроектована і реалізована запоріжсталівським фахівцями ІТ-служби, програмістами ОАСУТП і Укіс. Система створена на базі найсучасніших апаратно-програмних рішень від Microsoft, Cisco, Axis і Milestone. На сьогоднішній день на комбінаті створено моніторинговий інформаційно-диспетчерський центр, в основі якого – найпрогресивніші ІТ-технології. Центральна диспетчерська оснащена сучасною відеостіною, на якій розміщено 24 рідкокристалічних панелі, загальний розмір відео стіни – 7,28 на 2,74 м. Сумарний дозвіл поліекрана – 11520 х 4320. Відеостіна змонтована з мінімальним зазором між окремими модулями – менше 4 мм. Система відображення працює в цілодобовому режимі, а швидкість обробки отриманих даних – лічені секунди.

– Ефективне управління виробничими процесами передбачає, перш за все, наявність найактуальніших даних з дільниць цехів. Тепер диспетчерам підприємства стало простіше і швидше контролювати виробництво, приймати виважені рішення, проводити дії, що управляють. На сучасній відеостіні вони бачать всі процеси комбінату так, як ніби знаходяться на виробничому майданчику, – каже головний спеціаліст з ІТ комбінату Сергій Федчун.

З метою оперативного збору і обробки даних з виробничих ділянок в режимі онлайн, на технологічних об’єктах комбінату вже встановлені 80 камер відеоспостереження, які передають інформацію з виробничих майданчиків на диспетчерський пульт: на ділянці НТА-4 в цеху холодної прокатки № 1, в сталеплавильному переділі, на всіх в’їздах і вагових. У перспективі на об’єктах підприємства будуть встановлені ще 320 камер. Самі диспетчери, які працюють з новою системою онлайн-візуалізації відзначають: раніше процес диспетчеризації супроводжувався горами паперів та поточних звітів.

– Все виробництво комбінату – як на долоні. Всі цифри і дані, які до нас надходять, – самі оперативні та достовірні. Система зручна ще й тим, що дані можна отримати як з робочого місця за комп’ютером, так і з мобільних пристроїв, – говорить головний диспетчер комбінату Василь Арабаджи.

Menu