Як досягти масштабної мети? Можна розділити її на кілька етапів і послідовно вирішувати поставлені завдання. Системна, наполеглива робота по досягненню наміченої мети дасть бажаний позитивний ефект. Це правило застосовується і до великого промислового підприємства з його бізнес-планами і стратегією розвитку. Так, над досягненням спільної високої ефективності комбінату працює колектив кожного структурного підрозділу. Про те, як система КПЕ впливає на особисту ефективність кожного співробітника і підприємства в цілому, наша розмова начальником відділу безперервного вдосконалення Євгеном Шрамко.
– Чи можна вважати систему КПЕ дієвим інструментом підвищення ефективності підприємства?
– Безумовно, і статистика це підтверджує. За системою КПЕ, діючої на підприємстві з другої половини 2012 року, трудяться працівники 25 підрозділів, а це близько десяти тисяч запоріжсталівців. Є й безсумнівні лідери, обійти яких в системній роботі з КПЕ стає все складніше. У трійці найбільш ефективних – аглоцех, мартенівський і обтисковий цехи. У цих виробничих підрозділах досягнення плану, зниження видаткових коефіцієнтів, енергозбереження, утримання високої якості стоїть на особливому місці, та й кожен – від керівника до робітника на конкретному виробничому ділянці розуміє важливість ефективного особистого внеску в загальний результат.
– У КПЕ цехів закладені високі показники, яких не так просто досягти. Наскільки така стратегія мотивує працівників комбінату?
– План і мета за ключовими показниками ефективності і повинні мотивувати персонал, підстьобувати на ще кращий результат. Наприклад, сталеплавильний переділ мартенівського цеху – самий енергоємний, тому і добитися позитивного результату тут складно. Але нездійсненних завдань немає – мартеновци доводили це не раз. Колектив цеху прагне до максимально високих показників, і наполегливо працює над тим, щоб рекорди ставали нормою дня.
– Які плани і завдання по КПЕ будуть поставлені запоріжсталівцям в квітні?
– Незабаром працівники цехів, які задіяні в системі КПЕ, отримають карти з новими плановими та цільовими значеннями. Чи варто говорити, що на шляху до поставлених цілей доведеться нелегко, адже наше спільне завдання – утримати виробництво і підвищити особисту ефективність в дуже важкий кризовий період. Саме тому так важливо працювати з подвійним зусиллям, не знижуючи планку. Зазначу, що лютий став для МК «Запоріжсталь» найкращим місяцем з досягнення КПЕ за весь період дії на нашому підприємстві цієї передової практики, починаючи з другої половини 2012 року. За досягнення лютневих значень по КПЕ запоріжсталівці була виплачена премія в розмірі 15,8 млн грн., З них за досягнення цільових значень – близько 2 млн грн.
– Як запорожсталецям досягти хороших показників у поточному місяці?
– За будь-якими досягненнями завжди стоять люди, їхня праця, цілеспрямованість, відповідальність, відданість справі та високий професіоналізм. Залученість кожного працівника в загальну справу дає закономірний результат. Тому так важливо на своєму робочому місці працювати на підвищення ефективності. Адже доданки загального успіху – це особисті досягнення кожного. Упевнений, запоріжсталівці мобілізують всі сили, і другий квартал ми теж закриємо з гідними показниками.