МК «Запоріжсталь» на тлі зростання виробничих показників за останні три роки досяг стійкої тенденції до скорочення споживання природного газу у виробництві. У 2012 році було використано 331 млн куб. м, у 2013 році – 236 млн куб. м, а в 2014 році – вже 206 млн куб. м природного газу.
Комбінату вдалося досягти скорочення споживання природного газу за рахунок впровадження енергоефективних заходів з модернізації обладнання, використання сучасних автоматизованих систем контролю за витратами енергоресурсів та впровадження нових енергозберігаючих технологій на всіх виробничих переділах.
Серед найбільших заходів, впроваджених на «Запоріжсталі» з 2013 по 2015 роки – заміщення природного газу коксівним в прокатних цехах комбінату в 2014 році (економія склала 12,3 млн куб. м на рік), зниження витрат природного газу в період плавлення до 0 куб . м на годину при продувці ванни киснем на 500-тонних мартенівських печах (економія склала 6,5 млн куб. м на рік), впровадження індивідуальних режимних карт для сталеплавильних печей (економія склала 4,8 млн куб. м на рік), будівництво обвідного газопроводу доменного газу (економія склала 1,1 млн куб. м на рік.), а також ряд інших заходів.
З 2014 року на комбінаті працює автоматизована система комерційного обліку енергетичних ресурсів. Вона призначена для автоматизації процесів визначення обсягу переданих та спожитих паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР) та підготовки звітів за видатками в системі енергопостачання «Запоріжсталі». Отримані дані дозволяють значно знизити похибка при складанні миттєвого балансу витрат і, як наслідок, оперативно відреагувати на відхилення (виключити перевитрату ПЕР, витоку газу, стисненого повітря).
На «Запоріжсталі» проводиться конкурс з енергозбереження та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів. За три роки працівники комбінату подали 52 пропозиції із загальним економічним ефектом понад 16 млн дол. Кращі пропозиції впроваджуються у виробництво.
Також комбінат є учасником всесвітнього проекту World Steel Association, мета якого – визначення інтенсивності використання енергії у власному виробництві чавуну і сталі і наступних процесів в гігаджоуль (ГДж) на метричну тонну виробленої продукції для порівняння отриманої енергоємності з еталонним або референтним підприємством. На МК «Запоріжсталь» діє система енергоменеджменту за міжнародним стандартом ISO 50001.