OVER THREE YEARS “ZAPORIZHSTAL” INVESTS UAH 2.7 BILLION INTO DEVELOPMENT

Металургійний комбінат «Запоріжсталь» системно модернізує виробничі потужності з урахуванням екологічної складової. За 2012-2014 роки у розвиток комбінату вкладено близько 2,7 млрд грн. Зокрема, в 2012 році комбінат інвестував у модернізацію виробничих потужностей близько 486 млн грн, в 2013 році – більше 553 млн грн, у 2014 році – 1,61 млрд грн. Цього року «Запоріжсталь» планує освоїти близько 1,63 млрд грн інвестицій.

Головними проектами модернізації комбінату є: реконструкція агломашини №1 з високоефективною газоочисткою, будівництво газоочисних систем на агломашинах №№2-6, масштабна модернізація доменної печі №4 з установкою системи аспірації ливарного двору і підбункерної естакади, будівництво і введення в експлуатацію нової лінії соляно кислотного травлення з установкою регенерації травильних розчинів (НТА-4).

У 2013 році комбінат провів реконструкцію агломашини №1 з сучасним високоефективним газоочисним обладнанням, у 2014 році – побудував і ввів в експлуатацію газоочисне обладнання агломашини №2. На даний момент йде будівництво газоочисток на агломашинах №№3-6. Після виконання проекту із заміни систем газоочисток на всіх шести агломашинах аглофабрика комбінату досягне рівня кращих практик за ступенем очищення викидів від пилу і газів. Загальні викиди комбінату скоротяться на 45%. Модернізація всіх газоочисних систем аглофабрики передбачає більш 845 млн грн інвестицій.

У 2014 році комбінат повністю реконструював доменну піч №4 (ДП-4), загальний обсяг інвестицій склав близько 950 млн грн. Сучасна високоефективна пилогазоочисна система доменної печі знижує обсяги викидів і забезпечує концентрацію пилу на виході 20 мг/куб. м, що відповідає міжнародним нормам.

Також минулого року комбінат ввів в експлуатацію виробничу лінію соляно-кислотного травлення (НТА-4) в цеху холодної прокатки №1, побудовану відповідно до європейських екологічних стандартів. Лінію визнали найкращим промисловим об’єктом за підсумками всеукраїнського конкурсу будівель і споруд, організованого Державною архітектурно-будівельною інспекцією України. Лінія соляно-кислотного травлення – унікальний для України промисловий об’єкт з повною автоматизацією виробництва, що виключає вплив людського фактора на роботу обладнання. Продуктивність НТА-4 становить 1,35 млн тонн труєного металу на рік. Після запуску лінії викиди парів сірчаної кислоти на комбінаті в атмосферу, а також скиди промислових вод від цеху холодної прокатки в річку Дніпро повністю припинені. Інвестиції в будівництво склали 890 млн грн.

«Запоріжсталь» планує реконструювати сталеплавильне виробництво. Проект передбачає будівництво комплексу з виробництва гарячекатаних рулонів продуктивністю 5 млн тонн на рік у складі конвертерного відділення, відділення ливарно-прокатних модулів і допоміжних виробництв. Сума інвестицій у проект – понад 1,3 млрд дол. Будівництво конвертерного цеху дозволить комбінату повністю відмовитися від застарілого мартенівського виробництва й істотно знизити техногенне навантаження на навколишнє середовище – викиди в атмосферу скоротяться на 25% від загальних викидів комбінату. На комбінаті завершено перший етап – базовий інжиніринг, виконаний компаніями Primetals Technologies Austria GmbH і SMS Siemag, світовими лідерами у сфері виробництва промислового устаткування. Загальна вартість робіт склала 8,5 млн євро. 30 вересня цього року комбінат уклав контракт з компанією Primetals Technologies України, українським представництвом Primetals Technologies Austria, і найбільшими проектувальниками промислових об’єктів в Україні та СНД – ДП «УКРГіПРОМЕЗ» і УкрНТЦ «Енергосталь» – на виконання проектно-вишукувальних робіт та розробку проектно-кошторисної документації будівництва комплексу з виробництва гарячекатаних рулонів у складі конвертерного відділення, відділення ливарно-прокатних модулів і допоміжних виробництв. Загальна сума контракту становить близько 100 млн грн.

Menu