«Запоріжсталь» Групи Метінвест виготовить сталь для оновлення щиту монумента «Батьківщина-Мати»

Фінансовим партнером проєкту з реконструкції пам’ятки стане Група Метінвест Ріната Ахметова. Комбінат «Запоріжсталь» безплатно виготовить сталь для українського тризуба, що замінить радянський герб на київському монументі «Батьківщина-Мати».

Проєкт розробив Український інститут сталевих конструкцій імені В. М. Шимановського. Український тризуб на щиті являє собою ідентичну старому гербу об’ємну конструкцію. Тризуб виготовлять із двох типів металу: нержавіючої сталі Метінвесту завтовшки 1,7 мм та сталі закордонного виробництва завтовшки 1,5 мм. Нагадаємо, що сам монумент «Батьківщина-Мати» зроблено зі сталі «Запоріжсталі», «Азовсталі» та ММК імені Ілліча, які входять до Групи Метінвест.

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков:

«Метінвест виступає одним із партнерів масштабного проєкту з декомунізації монумента «Батьківщина-Мати». Ми вважаємо, що один із найголовніших символів незламності українського народу має прикрашати тризуб з високоякісної української сталі. Це символ ідентичності українців, яким ми пишаємося. Спеціально для цього проєкту ми відновили марку сталі, з якої в 1981 році створено весь монумент. А він виготовлений зі сталі «Запоріжсталі». Ми продовжуємо підтримувати українців у найскрутніші для всіх часи — допомагати армії, мирним жителям та бути опорою економіки країни».

Для створення тризуба Метінвест залучив спеціалістів із кількох українських підприємств компанії. Прокат для оновленого символу виконали працівники спільного підприємства Метінвесту — комбінату «Запоріжсталь», що відновив марку сталі, з якої було виготовлено монумент.

Генеральний директор «Запоріжсталі» Групи Метінвест Роман Слободянюк:

«Кілька місяців тривала кропітка робота з відновлення дуже особливої марки сталі. Спеціально для історичного монументу, який уособлює символ незламності нашого народу, відтворено нержавіючий прокат «Запоріжсталі». Саме марку сталі 12Х18Н10Т використовували при створенні споруди у 1981-му.  Наш метал ляже у основу українського тризуба на щиті, який незмінно захищає цінності свободи та незалежності у цивілізованому світі. Він народився під час війни на шляху до нашої перемоги. Горді бути причетними до національного проєкту з реконструкції одного з основних символів української столиці».

Скульптором проєкту став український митець Олексій Пергаменщик. Монтаж композиції розпочнеться в липні й триватиме до 24 серпня цього року.

Проєкт реконструкції монумента реалізує Міністерство культури та інформаційної політики України, що продовжує процес декомунізації та дерусифікації в країні. Партнерами й фінансовими донорами проєкту, крім Метінвесту, виступають Монобанк, КАН Девелопмент, Нова Пошта, ПриватБанк, АТБ, Ощадбанк. Кошти для реконструкції акумулює Агенція стійкості культури (ACURE), що співпрацює зі Штабом порятунку спадщини для надання допомоги закладам та установам культури під час воєнної агресії рф в Україні.

Нагадаємо, в застосунку «Дія» провели опитування щодо долі герба СРСР на щиті монумента «Батьківщина-Мати». У ньому взяли участь майже 800 тисяч українців, 85% з яких проголосували за заміну радянського герба на тризуб.

Зазначимо, Група Метінвест — одна з найбільших і найдосвідченіших компаній з виготовлення сталі в Україні, виробник продукції для сталевого будівництва, знаний у всьому світі. Серед відомих об’єктів зі сталі компанії – Дарницький міст у Києві, нове безпечне укриття над Чорнобильською АЕС, НСК «Олімпійський» у столиці, лондонський хмарочос The Shard, міст Святого Георгія в Генуї та ще сотні реалізованих проєктів в Україні та світі.

Menu