Знання, які врятують життя

Як врятувати потопаючого, допомогти людині при інсульті, зупинити кровотечу і зафіксувати перелом: хлопців з дитячого табору «Супутник» навчили надавати першу медичну допомогу.

Стартував проект «Знання, які рятують життя» (в рамках Дитячої студії телебачення і кіно «Niko TV»), який переміг у конкурсі «Ми – це місто». Зараз автор проекту Валерій Ніколаєв проводить майстер-класи в дитячих таборах і одночасно знімає навчальні відео-ролики. А восени за допомогою цього відеоматеріалу навчить більше 2000 запорізьких школярів основам надання першої медичної допомоги.

– Проект «Знання, яке врятує життя» – дуже важливий і потрібний, адже екстрена ситуація може трапиться з кожним. Одного разу у мене на вулиці стався серцевий напад. Я лежав, а люди проходили повз. Поки не підійшла дівчинка з таксою і не запитала, чи не погано мені. Я сказав, що у мене болить серце. Тоді дівчинка підійшла до дорослих і вони викликали «швидку допомогу». Завдяки цій дівчинці я сьогодні розмовляю з вами, – розповів Валерій Ніколаєв. – Дорослі часто бувають байдужими, недовірливими і проходять повз. У дітей поки цього немає. Я хочу, щоб не тільки Запоріжжя, а й вся Україна знала правила першої медичної допомоги. Але навчання азам медичної допомоги – це ще не все. В рамках цього проекту ми відкриємо дитячу студію телебачення і кіно. Все це вдалося реалізувати завдяки конкурсу соціальних ініцатів «Ми – це місто» комбінату «Запоріжсталь». Я виграв грант у розмірі 85 тис. грн. На ці гроші було закуплено необхідне обладнання, оплачені послуги волонтерів та багато іншого. Я дуже вдячний конкурсу «Ми – це місто». Завдяки йому в Запоріжжі втілюють багато хороших і корисних справ.

Menu