Субмарина для Дніпра

Юліана Макарова встигає всюди. Добре вчитися в школі, відвідувати медіа школу, самостійно вивчати програмування. Екологічний хакатон Hack for Dnipro вона прийняла як ще один виклик своїй креативності та винахідливості.

20 жовтня при підтримці комбінату в Запорізькому національному технічному університеті зібралися запорізькі школярі на екологічний захід Hack for Dnipro, яке пройшло в рамках екологічної програми «Врятуємо Дніпро Разом». Тут команди юних винахідників розробляли і презентували свої проекти з очищення Дніпра. Переможцем стала команда Юліани Макарової, учениці 10 класу ліцею «Логос»:

– Кілька разів доводилося лежати в лікарні через те, що я з необережності наковталася води з Дніпра. Так що у мене була мотивація і бажання, коли я почула про проведення цього Хакатона. Мій учитель інформатики розповів, що на цьому заході школярі будуть розробляти проекти з очищення Дніпра. Ми з однокласниками зібрали команду і вирішили взяти участь, – розповіла Юліана.

У хлопців був цілий день, щоб придумати і розробити проект, який в подальшому став переможцем – підводний човен «TempBoat». За ідеєю вона повинна бути оснащена спеціальними локаторами і приладами для виміру температури Дніпра. Також підводний човен повинна становити підводний карту річки, а управлятися автоматично.

– Уже цілий місяць я займаюся вивченням програмування. На час мого випуску зі школи, якщо доведеться самим будувати наш проект, то я зможу сама написати програму для роботи підводного човна.

Як правильно має працювати пристрій Юлина розповіла на захист проектів. На цьому інтерес до заходу у дівчини не вичерпався. Вона уважно слухала виступи своїх опонентів і ставила питання. Більшість проектів інших учасників також були засновані на автоматиці – діти пропонували будувати роботів з очищення Дніпра і моніторингу його стану.

У підсумку журі навіть прийшло до думки, що в подальшому можна об’єднати проект Юліани з роботом, який посів друге місце – це автоматичний пристрій, який очищає річку від водоростей. Але у всякому разі проекти потрібно ще допрацьовувати.

Хорошим соціальним проектом, який посів третє місце став сайт – подоба екологічної соціальної мережі. Сюди кожен охочий може прийти і запропонувати свою допомогу по очищенню Дніпра або дізнатися важливу інформацію про стан річки і екологічних акціях, які будуть проводитися.

– Сім років тому ми підтримали екологічну ініціативу «Врятуємо Дніпро Разом». І сьогодні це вже значний екологічний рух в Запоріжжі. Хакатон – це модерновий за формою захід. Багато проектів, представлених школярами, мають право на життя. Вони цікаві та креативні. І найголовніше – серед талановитих хлопчиків і дівчаток я побачив небайдужість. Для них такі поняття як екологія, захист природи – це не порожні слова. Я побачив багато дійсно дорослих ідей. Роботи дітей, які отримали винагороду від «Запоріжсталі» – дійсно прикладні. Думаю, в недалекому майбутньому ми побачимо, як працюють ці проекти на практиці, – поділився враженнями депутат міськради від Опозиційного блоку Ігор Чумаченко.

Menu