Вперше переможцем рейтингу ефективності за четвертий квартал 2014 став цех шлакопереробки. Залученість у загальну справу, злагоджена командна робота, націленість на загальний результат – це і багато іншого складають успіх роботи кожного підрозділу комбінату. До перемоги прагнуть багато, але не всім вдається її досягти.
У ці дні на комбінаті підвели підсумки рейтингу ефективності керівників за четвертий квартал 2014 року. Кращим у другій групі цехів став цех шлакопереробки. Як запоріжсталівцям вдалося обійти суперників і схилити чашу терезів на свою користь розповів начальник цеху Олександр Петренко.
– Наскільки важлива робота цеху шлакопереробки для сучасного металургійного підприємства?
– Основне виробництво цього структурного підрозділу – витяг з промислових відходів сталевого і чавунного скрапу, виготовлення мартенівського та доменного щебеню, гранульованого шлаку. Продукція ЦШП повертається в металургійне виробництво і використовується як компонент для будівельних матеріалів, виробництва цементу, шлакоблоків, виконання робіт з благоустрою території. Робота цеху шлакопереробки має чималий екологічний ефект: за допомогою установки з переробки шлаків цех повертає металургійні відходи у виробництво, за рахунок чого досягається зниження екологічного навантаження. Сьогодні в цеху йде активна модернізація: в структурний підрозділ надходить нова сучасна техніка, яка дозволяє працювати ефективно і продуктивно.
– Як ви оцінюєте роботу по 5С в цеху?
– У нашому цеху досить складно утримувати обладнання в чистоті, але це нас не лякає. Робота по 5С йде активними темпами. На кожній дільниці пофарбовано обладнання, трубопроводи, в механічних і електромайстерні всі інструменти відсортовані, розкладені по місцях і підписані. За підсумками зовнішнього аудиту наш цех отримав оцінку 9 балів з 10,5 можливих – це говорить багато про що.
– А яка ситуація з охороною праці?
– З цим тут теж повний порядок. Оскільки робота цеху пов’язана з рідким доменним шлаком, рухом залізничного транспорту, роботою складної кар’єрної техніки, то приділяти пильну увагу правилам безпеки – в наших правилах. Тут кожен знає і дотримується всі необхідні норми та вимоги, адже ціною помилки може стати здоров’я – не тільки твоє, а й колег, які трудяться з тобою пліч-о-пліч.
– Який основний ключовий показник ефективності роботи цеху?
– У першу чергу – це своєчасне відвантаження граншлака і сталеплавильних металевих відходів. Колектив цеху прагне виконати свої КПЕ по максимуму. За четвертий квартал 2014 ми виконали план з відвантаження граншлака на 109,6% – відвантажили близько 285 тис. т при плані 260 тис. т. І в цьому заслуга всіх фахівців – кожен добре потрудився.
– Хто з працівників цеху більш яскраво проявив себе в ефективній роботі на загальний результат?
– Цех займає досить велику територію, на якій розташовані три ділянки – переробки відвалів доменних шлаків, переробки відвалів мартенівських шлаків, а також Гранбассейн і майданчик зневоднення. У нас на ділянці ніхто не сидить без діла – всім знаходиться робота. Ось, наприклад, грануляторник доменного шлаку Віталій Коваль – у ньому я твердо впевнений, такий працівник ніколи не підведе. Кипить робота і на ділянці переробки відвалів мартенівських шлаків. Тут під керівництвом начальника дільниці Радика Іскакова трудяться майстри з ремонту устаткування, водії навантажувача, машиністи бульдозера і екскаватора, сепараторником, слюсарі з ремонту устаткування та електрообладнання. Стабільне відвантаження продукції його підрозділу важливе для ефективної роботи доменного цеху – свого роду, серця комбінату. Виконання плану – результат не тільки злагодженої командної праці, а й безперебійної роботи обладнання. Всі потрудилися на совість, але особливо хотілося б відзначити Олександра Стадника, Андрія Єрмолова, Дмитра Сизих, Радика Іскакова, Сергія Гартунга, Олександра Павлова, Дмитра Білінца, Віталія Коваля, Миколи Дорошенка, Віталія Коржа.
– Дякую за інтерв’ю.