КРУПНИМ ПЛАНОМ

На комбінаті стартує проект зі створення центру управління виробництвом.

Як отримати об’єктивну інформацію по всіх основних переділах найбільшого підприємства? Можна відвідувати кожну ділянку, але для цього годин у добі не вистачить. Найефективніше – впровадити систему, яка буде в режимі реального часу транслювати відео з цехів і надавати тільки об’єктивні дані, які важливі для прийняття правильних управлінських рішень. Як це зробити ми поцікавилися у головного спеціаліста з ІТ комбінату «Запоріжсталь» Сергія Федчуна.

– Розкажіть докладніше про пуск в експлуатацію системи візуалізації та моніторингу технологічних процесів.

– У рамках реалізації ІТ-стратегії підприємства, на комбінаті ведуться роботи по впровадженню елементів системи управління виробничими процесами (MES). Реалізацію проекту ініціювала виробнича дирекція. У ці дні фахівці фінансової дирекції завершують підготовку до реалізації ще одного проекту в рамках MES, який нерозривно пов’язаний з системою он-лайн візуалізації. Мова йде про створення центру управління виробництвом чи, як він ще називається, моніторингового центру головного диспетчера комбінату. –

Як проект буде виглядати в підсумку?

– У головній диспетчерській комбінату буде встановлена ​​відеостіна з двадцяти рідкокристалічних модулів розміром 3 на 11 метрів, а також обладнані автоматизовані робочі місця диспетчерів.

– Чим продиктована необхідність реалізація цього проекту?

– Вона продиктована часом. Ми хочемо отримувати оперативну і точну інформацію про виробництво своєчасно. Моніторинговий центр оснастять сучасною системою збору та обміну даними, яка буде оперативно, з мінімальним відгуком обробляти інформацію і виводити її на відеостіну.

– З чого почнеться створення центру управління виробництвом?

– Виробничі дільниці 14 основних цехів металургійного виробництва будуть обладнані сучасними системами централізованого промислового відеоспостереження, які передають картинку з виробничих майданчиків на диспетчерський пульт. Також тут буде відображатися мнемосхема комбінату з найактуальнішими робочими параметрами основних виробничих агрегатів в цехах. Це дозволить відстежувати ситуацію і приймати виважені рішення щодо коригування та управління виробництвом.

– На якому етапі зараз перебуває реалізація проекту?

– У ці дні на фініші підготовчий етап. Роботи з облаштування нового моніторингового центру стартують в січні 2016 року. Інвестиції в реалізацію проекту – порядку 1,5 млн доларів. Коли проект буде працювати, оперативна інформація дозволить приймати об’єктивні рішення і управляти виробничим процесом так, як ніби ми знаходимося безпосередньо на промисловому майданчику.

– Спасибі за інтерв’ю.

Menu