Для забезпечення безперебійної роботи комбінату напружено працюють сьогодні фахівці комерційної дирекції та дирекції з транспорту і логістики. Детальніше про це розповідають комерційний директор МК «Запоріжсталь» Володимир Байда і директор з транспорту і логістики Олег Адаманов.
– C якими труднощами доводиться стикатися комерційної службі, і що робиться для своєчасних поставок сировини?
Володимир Байда: серед постачальників комбінату є чимало підприємств, розташованих в Луганській та Донецькій областях. Ми беремо у них кокс, коксовий дріб’язок, вапняк, металобрухт, вугілля. Але сьогодні у зв’язку з бойовими діями багато підприємств не мають можливості здійснювати виробництво, відпускати зі своїх складів продукцію. В результаті – зрив термінів поставок, ускладнення логістики, неможливість вивозу необхідної нам сировини з регіону. Безліч подібних проблем виникає щодня. Співробітники комерційної дирекції намагаються їх вирішувати максимально оперативно. Ми переорієнтуємо замовлення на підприємства, що знаходяться поза дією АТО, організовуємо самовивезення виготовлених виробів, залучаємо різних операторів, контролюємо підтримання нормативних запасів на необхідному рівні на випадок погіршення ситуації. Важливо, що при збільшенні попиту на сировину, МК «Запоріжсталь» без збитку в першу чергу для виробництва, спільно з підприємствами-постачальниками не допускає безпідставного, спекулятивного підвищення цін.
– Чи вдається забезпечити чітку роботу транспорту для доставки вантажів на комбінат?
Олег Адаманов: Зараз ми випробовуємо серйозні труднощі з флюсами для аглодоменного виробництва. Їх недопоставки – прямий наслідок перебоїв в роботі Донецької залізниці. На її території дуже погано пересуваються потяги, маршрутні і збірні поїзда. Так, в результаті підриву шляхів в районі Комсомольського рудоуправління практично повністю зупинено рух по станції Каракуба – а це відвантаження вапняку на нашу адресу. Перейти ж на автотранспортні перевезення ми не можемо через занадто великі обсягі поставок. Та й в автотранспорту, що прямує в східні області, можуть виникнути ще більші проблеми, ніж у залізничників. Ми оперативно моніторимо ситуацію, активно шукаємо альтернативні логістичні варіанти.
– Як взаємодіють і підтримують один одного в цій складній ситуації підприємства Метінвесту?
Володимир Байда: Синергетичний ефект від нашого партнерства – в оперативному перерозподілі відвантаження сировини і матеріалів колегам, які особливо гостро їх потребують. Наприклад, в травні-липні ми перенаправили ММК ім. Ілліча 20 тисяч тонн аглоруди, 6 тисяч тонн коксу, 4,7 тисячі тонн вугілля для ПУТ, а також 140 тонн феромарганцю. Крім того, з липня в рамках надання сприяння ХТЗ ми організували поставку поліетилену і адгезива автомобільним транспортом з Фінляндії на комбінат, митне оформлення вантажу з подальшим перевантаженням і відправкою матеріалу на завод. Без поставок поліетилену і адгезива виробництво труб з антикорозійним покриттям за укладеними ХТЗ договорами було б неможливо.
– Як загалом змінилися логістичні потоки нашої сировини? З ким взаємодіє ваша транспортна служба?
Олег Адаманов: Особливу увагу зараз ми приділяємо плануванню і ритмічності доставки. Від цього залежить, наскільки своєчасно наше виробництво отримає матеріали. Ми переглядаємо логістичні маршрути, відпрацьовуємо варіанти залізничних поставок з інших регіонів країни. Все це дасть нам можливість мінімізувати витрати. Хочу подякувати наших давніх партнерів – компанії «Трансгарант», «Інтерлізінвест», «Лемтранс» – в цей складний час вони протягнули нам руку допомоги, своєчасно надають необхідний комбінату рухомий склад, незалежно від того, що є ризики захоплення або підриву транспорту. Дякую і нашої службі зовнішньої логістики, фахівці якої цілодобово відстежують рух маршрутів, рух сировини на адресу комбінату. Дуже чітко і самовіддано працюють основні наші цехи – локомотивний, цех експлуатації, цех ремонту колії, служба централізації та блокування і служба вантажний комерційної роботи. Всі молодці, все трудяться на межі сил і можливостей. Комбінат ми не підведемо.