Фонд Ріната Ахметова продовжує цикл прямих ефірів із провідними медичними експертами країни в рамках проєкту «Запитай у лікаря». Своєю думкою про вакцинацію та інші аспекти боротьби з коронавірусом поділилася голова правління Всеукраїнської спілки громадських організацій «Українська санітарно-епідеміологічна спілка», заслужена лікарка України Людмила Мухарська.
Вона, зокрема, пояснила, чому безпосередньо перед вакцинацією не проводиться ретельний медогляд.
– Під час проведення масової вакцинації це вважається недоцільним. Насамперед з практичної точки зору. Адже процедура займає певний час і всіх оглянути просто неможливо. Тому попередньо краще звернутися до сімейного лікаря, – розповіла Людмила Мухарська.
Експертка також розповіла, що практично кожна людина ризикує зіткнутися з коронавірусом. Однак багато хто може перенести недугу безсимптомно:
– Людина навіть не знатиме, що хворіє. Більшість зіткнуться з вірусом, але не всі дізнаються про це. І не всі перенесуть хворобу в тяжкій формі. Особливо якщо йдеться про вакцинованих.
Людмила Мухарська також розповіла, що на сьогоднішній день відомо про новий штам COVID-19, який отримав назву «Омікрон».
– Інформація про нього з’явилася лише тиждень тому. Цей вірус існує, і його геном розшифрований. Налякав тим, що при дослідженні в ньому виявили велику кількість мутацій. Багато хто подумав, що це погано. Однак мутації вірусів далеко не завжди спричиняють негативні наслідки для людини, – зазначила епідеміологиня.
За її словами, більш детальна інформація про «Омікрон» з’явиться найближчим часом. Разом з тим на сьогоднішній день немає відомостей про смертельні випадки чи критичні ситуації, пов’язані з новим штамом коронавірусу.
– Поки що навіть немає суттєвих відмінностей у симптомах від інших видів вірусу. Однак часто повідомляється про те, що «Омікрон» супроводжується більш сильною втомою. Інша інформація поки що відсутня, – підкреслила Людмила Мухарська.
Експертка нагадала про те, що настав сезон респіраторних захворювань. Тому необхідно ретельніше дбати про себе та близьких.
– Можна одночасно захворіти на грип та коронавірус. Було б чудово, коли б люди вакцинувалися як від коронавірусу, так і від грипу. Такі препарати є, і вони є актуальними проти респіраторних вірусів, які циркулюють цього сезону. Можна зробити два щеплення і бути впевненим у захисті, – сказала Людмила Мухарська.
За весь час виходу в ефір «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули понад 20 млн разів. Раніше експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.
Переглянути відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook, а також у YouTube.
Всього на боротьбу з ковiдом в Україні було направлено близько 500 млн грн. Завдяки цьому Фонд допоміг вижити 1,41 млн осіб.
Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності. Понад 500 медустанов по всій країні отримали понад 1000 одиниць обладнання, в тому числі 216 апаратів ШВЛ і 159 кисневих концентраторів. Державним лікарням передано більш як 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту. Також медики отримали від Фонду 337 тисяч експрес-тестів, 1044 одиниці медичного та лабораторного обладнання.