Газета «Запорізька правда» №60 (23290) 25.05.2013
“Ми – це місто”: кроки до успіху
У ПК “ЗАПОРІЖСТАЛЬ” відбувся другий етап соціальної програми, започаткованої металургійним комбінатом “Ми – це місто” з півмільйонним бюджетом, на якому, на розсуд експертної комісії, було представлено ЗО (відібраних зі 130) проектів, з яких визначать 10 найкращих авторів (детально ознайомитися з умовами конкурсу можна на сайті www.zaporizhstal.com, розділ “соціальні програми”.
– Я з великим задоволенням удруге прийшов на розгляд проектів, – коментує ситуацію гендиректор “Запоріжсталі” Ростислав Шурма. – Минулого разу за дві години розглянули 15 проектів. У цілому програма перевершила всі наші сподівання. Я вже впевнений, що бюджет програми буде збільшено, тобто остаточно оберуть більше 10 проектів. Сподіваюся, що комбінат “Запоріжсталь” буде не єдиним підприємством, що профінансує ці проекти. Особисто мене порадувало, що люди прийшли не просто просити гроші, а готові вкладати свої кошти і ресурси. Так, де знаходиться селище Веселе, а де – “Запоріжсталь”. Вони прохають у нас 50 тис.грн. на облаштування замість покинутих смітників спортмайданчиків (ціна питання – півмільйона гривень), а 450 тисяч вони вже знайшли. Поки що я не виділяю жодного проекту, тримаючи інтригу до середини червня, коли члени експертної ради визначать переможців. До її складу увійшли заступник голови ОДА Петро Гончарук, секретар міськради Роман Таран, п’ять ректорів запорізьких університетів, представники ветеранських і молодіжних організацій. Тобто, експертна рада дуже різнобічна і зможе збалансовано відібрати кращі проекти з благоустрою, підтримки дітей і осіб з особливими потребами, розвитку медицини тощо.
– А мені подобається науковий підхід учасників, – підтримав розмову Петро Гончарук. – Люди не просто розраховують на гроші “Запоріжсталі”, а намагаються науково довести необхідність проектів. Усі, хто виступив сьогодні, молодці, бо дуже старалися. Єдине, я трохи розстроївся, що мало проектів, пов’язаних із благоустроєм дворів, хоча всі представлені проекти заслуговують на увагу. Проекти, які не стануть переможцями, ми представимо на інші всеукраїнські конкурси розвитку місцевих громад. Усього минулого року тільки за проектами Кіотського протоколу ми виграли грантів на 50 мільйонів гривень, з початку цього року – ще на 47. І якщо раніше цим займалася місцева влада, то приємно, що з’явилося й підприємство, яке працює задля цієї мети.