ПАТ «Запоріжсталь» до кінця 2015 року експортує споживачам через Запорізький річковий порт судами АСК “Укррічфлот” порядку 700 тис. тонн металургійної продукції. Збереження обсягів відвантаження в складних економічних умовах на рівні минулого року стало можливим завдяки продовженню періоду навігації до 20 грудня 2015 року.
Нагадаємо, в березні 2015 року відбулася зустріч Генерального директора ПАТ «Запоріжсталь» Ростислава Шурми та директора Запорізького річкового порту Олександра Зискінда в рамках візиту до м. Запоріжжя міністра інфраструктури України Андрія Пивоварського. Обговорювалися питання стратегічного партнерства ПАТ “Запоріжсталь” і АСК “Укррічфлот”, виробничі можливості Запорізького річпорту, підхід в управлінні системою навігації на Дніпрі. В результаті зустрічі Міністерством інфраструктури України було розглянуто питання про визначення строків закриття та відкриття навігації в 2015 році в залежності від погодних умов і ремонтних робіт на шлюзах.
Згідно рішення період навігації в 2015 році триватиме до 20 грудня з урахуванням климатичних умов, це дозволить комбінату відвантажити за цей період близько 50 тис. тонн продукції споживачам і одночасно заощадити до 3 млн грн. на логістичних витратах.
ПАТ «Запоріжсталь» відновив стратегічне партнерство з Запорізьким річковим портом у жовтні 2012 року. За 4 роки співробітництва (з 2012 по 2015 рр.) комбінат відправив споживачам з різних країн світу через Запорізький річковий порт близько 2 млн тонн металлопродукції. Обсяг продукції ПАТ «Запоріжсталь» складає 80% від всіх експортних відправок Запорізького річкового порту. У 2015 році експортні вантажі комбінату прямували водним транспортом споживачам 4 країн Європи (Греція, Румунія, Болгарія, Туреччина).
У рамках взаємодії з ПАТ «Запоріжсталь» в порту створені всі умови для стабільної своєчасної відправки продукції одержувачам – розширена площа для розміщення вантажів комбінату та збільшено кількість задіяної вантажно-розвантажувальної техніки, відремонтована міська автомобільна дорога, що веде від комбінату до порту. Також розроблено програмно-інформаційний комплекс, що дозволяє вести облік і контролювати місцезнаходження вантажу в річковому порту, що дозволяє оперативно формувати суднові партії, покращуючи логістику поставок.