30 травня – 1 червня в Запоріжжі проходить міжнародний екологічний форум «Еко Форум – 2017». В ході форуму ПАТ «Запоріжсталь» презентує проекти екологічної модернізації в тематичних секціях захисту повітряного і водного басейнів, рециклінгу промислових і побутових відходів, екологічній освіті.
Зокрема, начальник управління охорони навколишнього середовища ПАТ «Запоріжсталь» Інна Холіна презентувала учасникам екофоруму успішно реалізовані проекти екологічної модернізації підприємства за напрямом «Зниження техногенного навантаження на повітряний басейн».
Зокрема, протягом 2013-2016 рр. комбінат обладнав всі шість агломашин аглофабрики сучасними високоефективними газоочисними установками з використанням рукавних фільтрів і сухих реакторів-абсорберів. Інвестиції комбінату в проект склали 870 млн гривень.
«Комплексний підхід до екологічної модернізації аглофабрики і застосування сучасних природоохоронних рішень забезпечить очистку повітря від пилу – до 20 мг/м3, по сірчистому ангідриду – нижче 400 мг/м3, що відповідає європейським нормативам викидів. Ще один екологічний ефект полягає в поетапному зниженню скидання шламових вод від оборотного циклу аглоцеха», – підкреслила у своєму виступі на екофорумі Інна Холіна.
Доменне виробництво комбінату також пройшло масштабну модернізацію. За останні п’ять років виконані капітальні ремонти доменних печей № 2, 3, 4 з оснащенням кожної печі аспіраційними установками від шихтоподачи і ливарних дворів з використанням сучасних рукавних фільтрів. Завершуються роботи з будівництва газоочисної установки ливарного двору в рамках масштабної реконструкції доменної печі № 3. Інвестиції комбінату в цей напрямок склали понад 2,4 млрд гривен.
Перспективним проектом подальшої модернізації комбінату є реконструкція сталеплавильного виробництва з будівництвом конверторного цеху. Сума інвестицій в проект перевищує 1,3 млрд доларів і можлива тільки за умови залучення великих інвесторів.
Реалізовані природоохоронні заходи комбінату дозволили, при зростанні виробництва сталі, знизити викиди шкідливих речовин в атмосферу за період з 2011 по 2016 рр. на 25%.