Проект запорізького центру народної творчості “Народний дім” зібрав більш ніж 500 майстрів з усієї України. Організувати масштабну локацію вдалося завдяки перемозі в конкурсі “Ми – це місто”.
Крафтові сири, ковбаси, мед, вино, солодощі, горіхи і ягоди – все це запорожці могли продегустувати і придбати. А також – вишиванки, хутряні шапки, ажурні шалі, віночки, хустки і навіть ковдри з овечої вовни, прикраси зі срібла, бісеру та напівкоштовного каміння.
Світлана Довлад, автор проекту “Козацький ярмарок”:
У цьому році ми вирішили провести цей ярмарок саме в рамках Дня міста, щоб охопити більшу аудиторію, щоб показали наші таланти. До нас приїхали творчі колективи зі всієї області. Тут можна не тільки послухати народні пісні, але і відвідати різноманітні майстер-класи з козацьких ремесел таких як соломоплетіння, гончарство, художня обробка металу, є майстер-класи зі стрільби з луку та багато іншого, — рассказала Светлана. — У нас є на що подивитися і є що придбати. Я впевнена, запоріжцім сподобається. Окремо працює дитяча локація.
У відкритті ярмарку традиційно взяв участь головний козак Запоріжжя Олег Григор’єв. Також він провів екстремальні майстер-класи: чоловіки мали можливість навчитися рубати в повітрі картоплю, а жінки – капусту.
Олег Григор’єв, заслужений артист України:
Я вже п’ятий рік поспіль відкриваю цю ярмарку, і хочу з вами поділитися — такий формат, який ми бачимо сьогодні є більш цивілізованим, більш цікавим для людей, — рассказал Олег Григорьев. — Мені приємно, що цікавість людей до таких заходів не вщухає — все більше людей приходить і всі приймають участь у майстер-класах та слухають наші чудові українські пісні. Тут люди відпочивають, мають змогу дізнатися та спробувати щось нове.
За словами організаторів, локація “Козацької ярмарки” стала однією з найпопулярніших на святі. Особливим попитом користувалися домашнє вино, соуси і варення.