Майже 70% українських школярів стикаються з цькуванням (дані Дитячого фонду ООН). При цьому, тільки 4% – діляться складнощами з дорослими. Як зупинити, а краще, запобігти проблемі: цього навчили 60 вчителів, завучів та шкільних психологів в рамках проекту «Стоп – буллінг в школах Запоріжжя».
Олена Кудашева, автор проекту:
Буллінг – це одна з найсерйозніших соціальних проблем в сучасному світі. Ми, як благодійна організація, не могли стояти осторонь. Наше завдання – це профілактика насильства серед дітей та налагодження здорових відносин в колективі. Реалізувати ці плани допоміг конкурс соціальних ініціатив «Ми – це місто.
Більшу частину занять займають не лекції, а практичні вправи. Учасники на прикладі конкретних ситуацій шукають шляхи вирішення проблеми, а психологи вчаться надавати допомогу жертвам шкільного насильства.
Ірина Грабовська, психолог, учасниця тренінгу:
Зараз в Запоріжжі йде серйозна боротьба з Буллінгу. І проведення таких пізнавальних тренінгів з сучасними методиками – це великий крок вперед для нас, психологів. У мене дуже великий досвід роботи з дітьми. І я помітила, що дуже часто вони люблять грати в «війну». Одні з них сильні і впевнені лідери, а інші – жертви. Шкільний психолог – це та людина, яка допомагає закінчити цю «війну». На тренінгах нам показали масу шляхів вирішення конфліктів. Ми зрозуміли, що до кожної дитини потрібно знаходити індивідуальний підхід і проводити роботу не тільки з ініціаторами цькування, а й з її жертвами і свідками.
Координатори проекту впевнені, їм вдасться «виростити» справжніх професіоналів по боротьбі зі шкільним насильством. По закінченню тренінгу автори проекту хочуть організувати спеціальне навчання і для дітей. А в майбутньому – проводити профілактику буллінг серед молоді у всіх школах міста.