Не так давно співробітники Національного заповідника «Хортиця» відкрили святилище бронзового століття недалеко від балки Каракайка і санаторію-профілакторію «Запоріжсталь». Вік святилища датується приблизно 3-4 тисячоліттями, але використовували його і в більш пізні часи. На місці святилища археологи знайшли залишки скіфського поховання, яке, швидше за все, було пограбовано відразу ж після поховання кочівника.
Виявив святилище під час прогулянки з сином по острову археолог Дмитро Никоненко. Він просто примітив камінь, який височів над землею. Примітно, що відвідати туристичний об’єкт можна тепер в цивілізованих умовах. Про це потурбувався комбінат «Запоріжсталь».
– Завдяки допомозі меткомбінату «Запоріжсталь» ми маємо не тільки мезеефіцірованний об’єкт, але і повністю інтегрований в туристичну інфраструктуру Національного заповідника «Хортиця». Тут є і пішохідна доріжка, інформаційні щити та навіть місця для паркування, що облаштовані, в тому числі для великих туристичних автобусів, – розповів Дмитро Никоненко і підкреслив, що облаштування цього святилища стане для співробітників заповідника прикладом на майбутнє.
Новим об’єктом вже зацікавилися відвідувачі острова. Радують гостей не тільки історичні артефакти, а й затишок заповідника.
– Запоріжжя – це місто великого індустріального, людського і туристичного потенціалу. Хортиця займає особливе місце в цьому контексті і нам завжди важливо і потрібно підтримувати роботу заповідника, як туристичного об’єкта, – сказала начальник відділу регіонального розвитку ПАТ «Запоріжсталь» Ірайсат Магомедаліева. – Ми підтримали благоустрій території біля нового історичного археологічного об’єкта і тепер у всіх бажаючих є можливість відвідати його в більш комфортних умовах.
За словами Дмитрян Никоненко, це святилище унікальне, схожі на Хортиці є, але аналогічних немає не тільки на острові, а й у регіоні. У майбутньому цей об’єкт стане одним з пунктів великого туристичного маршруту, присвяченого сакральних місцях Хортиці.