«Запоріжсталь» першим серед металургійних підприємств галузі впроваджує автоматизовану систему QR-кодування готової продукції.

Що важливо для ведення успішного бізнесу? Команда професіоналів, чітке дотримання технології, вміння приймати правильні рішення і передбачити розвиток ситуації – все це чимало важить, але в цьому списку не остання роль відводиться управлінню фінансовими потоками, достовірного бухгалтерського обліку. Точні підрахунки сировини і готової продукції дають можливість коригувати діяльність комбінату, знижувати собівартість і підвищувати ефективність.

Динамічна модернізація систем обліку та ІТ-систем – одне з пріоритетних напрямків, яким на МК «Запоріжсталь» відводиться належна увага. Адже від цього залежить і загальна стратегія розвитку підприємства.

На цьому тижні в ЦХП № 1 і ЦГПТЛ пройшли аудити успішності впровадження абсолютно нового проекту, в яких взяли участь фахівці фінансової дирекції комбінату на чолі з фінансовим директором Русланом Божко. Вся увага була прикута до нової системи обліку готової продукції. Вся справа в тому, що раніше інвентаризація готової продукції відбувалася по-старому: фахівці вручну списували дані з ярликів, нанесених на упаковку кожної одиниці, в журнал інвентаризації. Потім інформація вносилася в базу даних і формувався звіт за результатами інвентаризації. Можна тільки уявити собі, наскільки довгим і непростим був цей процес.

– Бізнес – дуже гнучка сфера, яка динамічно розвивається, тому тут життєво необхідно впроваджувати передові технології, які дозволяють істотно підвищити ефективність підприємства і конкурентоспроможність продукції, а також звести нераціональну витрату часу до нуля. Ми прийняли рішення про пілотний запуск на комбінаті світової ефективної практики і сьогодні бачимо її вже в роботі, – каже фінансовий директор Руслан Божко.

Три місяці тому на комбінаті стартував проект впровадження QR-кодування і мобільного рішення по проведенню інвентаризації готової продукції, що є одним з модулів програмного забезпечення SAP.

Свій вагомий внесок у реалізацію нового інструменту обліку і контролю зробили фахівці управління корпоративних інформаційних систем, управління інфраструктурних систем і головної бухгалтерії. Сьогодні нова технологія вже випробувана на практиці – на ділянках відвантаження ЦХП №1 і ЦГПТЛ. Ці цехи було обрано не випадково: з цих майданчиків починається шлях продукції до споживача. Тепер процес інвентаризації буде проходити набагато швидше і зручніше, посилиться контроль готової продукції, якісно покращиться бухгалтерський облік, а автоматизація виключить людський фактор як причину помилки.

Всі дані про продукцію нанесені на маркувальний ярлик у вигляді QR-коду, який розміщений на кожній одиниці металопродукції. Для отримання необхідної інформації працівникові необхідно вважати дані за допомогою сучасного мобільного пристрою – терміналу збору даних.

Перше “бойове хрещення” нова система пройде зовсім скоро – 1 грудня, коли комісія, в складі представників цеху і відділу бухгалтерського обліку прокатного виробництва, проведе щомісячну інвентаризацію. Всього для впровадження програмно-апаратного комплексу було придбано 20 сучасних мобільних терміналів «Motorola» та додаткове обладнання для їх безперебійної роботи в цехах.

Menu