Газовий цех сьогодні – це газоочистки доменних і мартенівських печей, змішувально-повищуюча станція листопрокатних цехів, станція захисного газу і станція з виробництва водню і доочистки азоту, а також мережі доменного, коксового та природного газів між цехами комбінату. Про роботу підрозділу, плани на майбутнє і кращих співробітниках ми поцікавилися у начальника газового цеху Костянтина Дерев’янко.
– Наскільки важлива робота вашого підрозділу в масштабах комбінату?
– Усі наші працівники розуміють ту високу відповідальність, що лежить на них, і забезпечують безаварійне та постійне надходження всіх видів газу, необхідних цехам-споживачам для виконання виробничих завдань.
Сьогодні доменний газ – найпопулярніший на проммайданчику. Один з основних його споживачів – доменний цех, що використовує газ для нагріву дуття печей. Нарівні з доменщиками це паливо споживає ТЕЦ, незамінний доменний газ і в прокатному виробництві ЦГПТЛ і обтискного цеху. А ось в мартенівському виробництві використовується природний газ. Його економія – сьогодні одне з пріоритетних завдань металургів, і працівники газового цеху вносять в це свою лепту.
– Розкажіть про колектив цеху і його головних заслуги.
– Одна з основних професій – апаратник очищення газу. Спеціальність рідкісна, а тому готують апаратників на місці. У цеху, під керівництвом досвідчених наставників, новачки вивчають теорію, проходять практику, підвищують кваліфікацію.
З дня заснування газового цеху в ньому працювали і працюють люди з особливим характером: не кожному під силу мати справу з небезпечними газами. А при усуненні аварійних ситуацій – витоків газу – робота в газоізолюючих апаратах вимагає навичок. Ремонтний персонал постійно працює в небезпечному середовищі, під тиском газу, без зупинки газопроводів.
Чимала заслуга газового цеху – в реалізації проекту зі скорочення витрати природного газу на методичних печах цеху гарячої прокатки і нагрівальних колодязях обтискного цеху. Повністю відмовитися від дорогого ресурсу вдалося за рахунок збагачення доменного газу коксівним, а не природним. Співробітники газового цеху спільно з працівниками обтискного цеху і ЦГПТЛ домоглися чіткого регулювання витрат коксового газу разом зі стабілізацією його тиску – і успішно впроваджений проект дозволив комбінату зберегти більше 6 млн грн. в 2014 році.
– Над чим працюють фахівці сьогодні, і які пріоритетні завдання плануєте в майбутньому?
– У ці дні фахівці цеху задіяні в реалізації проекту по подачі змішаного газу для горнів агломашин. Його реалізація передбачає скорочення споживання природного газу. У найближчих же планах газового цеху – введення в лад двох нових свічок дожига надлишку доменного газу.
– У чому секрет ефективної роботи газового цеху?
– Ефективна робота цеху – заслуга його співробітників. Серед них – апаратники Андрій Мажара, Марат Асанзанов, Валерій Голуб, Володимир Заболотний, Микола Омельченко, Сергій Бережний, Олександр Польовий, Олег Шульга, Володимир Чурюмов, Сергій Снісаренко, Максим Коган, Богдан Довгаль, Олександр Логінов, Ігор Бузов, Олег Холод, Володимир Пилипенко і Леонід Левченко, газівник Сергій Козарик.
Справжні майстри своєї справи – слюсарі-ремонтники Олег Добряк, Андрій Власов, електрогазозварники Олексій Смирнов, Сергій Лактіонов, електромонтери Володимир Сліпко, Антон Кобзар, Олександр Потеньчук. Великий досвід і знання – за плечима старших майстрів Геннадія Лисун, Олександра Маміченко і Олексія Панченка.
Я міг би ще довго називати прізвища наших кращих працівників, але повірте – вони всі молодці, справжні професіонали.Я пишаюся своїм колективом!
– Спасибі за інтерв’ю.