МК «Запоріжсталь» впровадив систему візуалізації та моніторингу технологічних процесів. Тепер в режимі реального часу контролюються основні виробничі процеси і оперативно аналізуються показники господарської діяльності, що дозволяє підвищити ефективність підприємства та посилити контроль технологічних процесів на всіх етапах виробничого ланцюжка.
«ДМ» звернувся до першого заступника Генерального директора – директора з виробництва Олександру Третьякову з найактуальнішими питаннями на цю тему.
– Розкажіть докладніше про цей проект?
– Система візуалізації та моніторингу технологічних процесів – це унікальний програмно-аналітичний комплекс, який дозволяє оперативно оцінювати і аналізувати поточну ситуацію, приймати обгрунтовані та своєчасні управлінські рішення. Завдяки впровадженню цього проекту керівники – від начальників зміни, диспетчерів цеху і до Генерального директора отримують саму об’єктивну і точну інформацію про справність обладнання, оптимальності технологічних процесів, контроль якості та діях виробничого персоналу.
– Наскільки впровадження даних інновацій важливо для комбінату?
– В умовах посилення кризи, коли галузь зазнає багатомільйонних втрат, перед нами стоїть завдання бути максимально ефективними, конкурентоспроможними і клієнтоорієнтованими. А для цього необхідно оперувати об’єктивними даними, на основі яких приймаються стратегічно важливі виробничі рішення, впроваджуються коригувальні заходи. Завдяки цьому проекту з’явилася можливість максимально оптимізувати прогнозування і планування, і, таким чином, підвищити ефективність виробництва на кожному етапі.
– Як система візуалізації та моніторингу технологічних процесів зарекомендувала себе в роботі?
– Сьогодні на схематичній карті комбінату в режимі реального часу вже відображаються найточніші дані про роботу аглофабрики, доменних і мартенівських печей, основних прокатних станів в ЦХП № 1, ЦГПТЛ, обтискному цеху, інших. До речі, першими агрегатами, які з’явилися на карті системи оперативного управління виробництвом, стали доменні печі. Саме обладнання АСУТП, встановлене фактично на всіх основних промислових потужностях, передає інформацію про виробничі показники цехів, у тому числі дані про якість, собівартості, залишки сировини і напівфабрикатів, енергоресурсах, відвантаження готової продукції на сервер комбінату, який збирає, аналізує і виводить ці дані на екран монітора або мобільного пристрою.
– Які інвестиції МК «Запоріжсталь» в реалізацію проекту?
– У поточному році заплановано підключення до системи оперативного управління виробництвом котлів ТЕЦ, агрегатів поздовжнього різання в ЦГПТЛ і ЦХП № 1, іншого обладнання. Інвестиції МК «Запоріжсталь» в реалізацію проекту – близько 5,8 млн грн.
– Дякую за інтерв’ю.