ПАМ’ЯТАТИ ПРО ГОЛОВНЕ

Металургія – зона підвищеної відповідальності та уважності. Саме на прикладі великого підприємства, яким є «Запоріжсталь», бачиш, як людина «приручає» величезні потужні агрегати і досягає хороших результатів. Але будь який рекорд меркне на фоні недотримання правил безпечної роботи, тому щодня на комбінаті йде робота по всіх напрямках охорони праці. Про підсумки роботи МК «Запоріжсталь» з охорони праці в минулому році і майбутніх цілях на 2015 рік нам розповів директор з ОП, промислової та техногенної безпеки Ігор Черняк.

– Які мотиваційні програми комбінату стимулюють запоріжсталівців до безпечної праці?

– Головний принцип, який ми повторюємо щодня, незмінний: потрібно мислити і діяти безпечно, оцінювати можливий ризик і робити все необхідне, щоб захистити і нейтралізувати джерело небезпеки для себе та своїх колег. І тут найефективнішими інструментами стали мотиваційні програми, які ефективно працюють на комбінаті. Особливо варто виділити програму «10 стимулів в області ВІД, ПБ, охорони навколишнього середовища, охорони здоров’я та пожежної безпеки», яка стартувала в 2014 році. В її основі – мотиваційні проекти, які зацікавили запоріжсталівців і стали справжнім стимулом до безпечної праці.

– Як мотивувати працівників самим убезпечити свою працю на робочих місцях?

– Так, стала дуже популярною серед запоріжсталівців програма «Мільйон з охорони праці найкращим бригадам». За перемогу в ній щоквартально борються десятки колективів різних підрозділів комбінату. Конкурс на премію Генерального директора МК «Запоріжсталь» в галузі охорони праці, промислової та техногенної безпеки, охорони здоров’я, охорони навколишнього середовища, що пройшов минулого року, зібрав безліч корисних ініціатив працівників, направлених на підвищення рівня промбезпеки та зниження травматизму. Тренінг-інструктаж з виходом на робоче місце – ще один ефективний інструмент, який знайшов свою популярність в 2014 році в цехах – за зрозумілість і наочність. Поряд з інструктажами, в цехах комбінату проходять перехресні аудити, які дають можливість працівникам з боку поглянути на безпеку виконуваних колегами робіт і усунути зауваження у своєму підрозділі.

– Як забезпечити зниження травматизму на підприємстві?

– Ще один напрямок, де впроваджено чимало цікавих ідей – промислова медицина. Введені в дію комплексні програми «Ключі до здорового серця» і «В здоровому тілі – здоровий дух», спрямовані на популяризацію здорового способу життя та своєчасну профілактику захворювань. На підприємстві діє стандарт «Надання долікарської та екстреної медичної допомоги», мета якого – забезпечити ефективне надання першої долікарської допомоги. Не можна не відзначити і роботу з ОП з підрядниками, де вдалося також досягти зниження травматизму і передумов до нього. Цей напрямок слід зазначити хоча б тому, що запоріжсталівці працюють в тісній зв’язці з фахівцями інших підприємств, а значить, життя і здоров’я залежить від коректних і безпечних дій один одного. Нашою метою номер один залишається досягнення нульових показників виробничого травматизму. Тому в планах на 2015 рік – забезпечення роботи вже впроваджених проектів. І, в першу чергу, – робота з людьми, навчання безпечним прийомам роботи. Безпека – обов’язкова умова ефективної праці.

– Дякую за інтерв’ю.

Menu