Фонд Ріната Ахметова та журнал VOGUE за підтримки ЦУМ Київ продовжує Всеукраїнський проєкт #РАКНЕВИРОК. Він покликаний надати психологічну підтримку тим, хто вже бореться із хворобою, а також нагадати українкам про важливість регулярного обстеження, оскільки рання діагностика рятує життя та здоров’я. У рамках проєкту #РАКНЕВИРОК найкращі фахівці країни розповідають, як прийняти поставлений діагноз і розпочати боротьбу із хворобою.
Гостями чергового ефіру стали одразу два відомі українські фахівці: виконувач обов’язків директора Національного інституту раку, доктор медичних наук, заслужений діяч охорони здоров’я України Андрій Шипко й завідувачка відділення пухлин грудної залози та її реконструктивної хірургії Національного інституту раку, кандидат медичних наук Ольга Лигирда.
Як розповів Андрій Шипко, онкозахворювання не є розплатою цивілізації за прогрес та еволюцію, хвороба завжди супроводжувала людей:
– Рак – це захворювання, яке не виникло саме собою. Він існує стільки ж, скільки й людство. Просто описати його змогли в певний період. Зокрема, придворним лікарем згадується онкозахворювання у фараона Рамзеса Третього.
Він також наголосив на важливості ранньої діагностики раку:
– На жаль, щороку 140 000 українців хворіють на цю недугу. За даними провідних світових наукових видань, під час пандемії коронавірусу ця невтішна статистика зростає. Тому дуже важливими є профілактика та спосіб життя людини. Особливо рання діагностика, тому що на ранніх стадіях показник лікування раку дуже високий – 97-99%. Не соромтеся, стежте за собою та контактуйте з сімейним лікарем! Ваш спосіб життя – це 50% міцного здоров’я.
Крім того, лікар додав, що діагноз «рак» не є вироком.
– Головне – не треба боятися. На сьогоднішній день технології, наука та методи лікування дуже швидко йдуть уперед. І я вірю, що це питання буде вирішено. Прорив іде, ми це відчуваємо. Вірю, що вже найближчим часом людство отримає ліки від раку, – наголосив Андрій Шипко.
За його словами, в Національному інституті раку під час проведення операцій уже використовуються ультрасучасні апарати. Вони дозволяють руйнувати вогнища метастаз навіть у найдрібнішому їхньому прояві.
У свою чергу, Ольга Лигирда закликала жінок серйозніше ставитися до свого здоров’я.
– Рак грудної залози в Україні посідає перше місце серед жіночих онкозахворювань. І з кожним роком зростання захворюваності та смертності від цієї патології збільшується. У 2019 році було зафіксовано шість випадків захворювання на рак грудної залози у дівчат молодше 17 років. Це актуальна проблема, якою мають займатися не лише онкологи, а й самі українські жінки. Крім того, у 1% випадків рак грудної залози зустрічається й у чоловіків! – пояснила лікарка.
Ольга Лигирда додала, що одним із способів уникнути раку молочної залози є контроль за своїм способом життя.
– Потрібно більше рухатися, не мати шкідливих звичок і проблем із ожирінням, що сьогодні дуже актуально для нашого населення. Також негативну роль можуть зіграти пізні перші пологи та гінекологічні захворювання, – сказала експертка.
Проєкт #РАКНЕВИРОК покликаний на прикладі реальних історій героїнь показати, що життя після діагнозу можливе й рак можна перемогти.
Ви можете залишити свою історію, пройшовши за посиланням https://akhmetovfoundation.org/rinat-ahmetov-poryatunok-zhyttiv/project/raknevyrok.
#РАКНЕВИРОК Фонду Ріната Ахметова став логічним продовженням програми «РАК ВИЛІКОВНИЙ». Фонд запустив цю програму в 2008 році, й вона стала першою та наймасштабнішою в Україні програмою з надання допомоги дорослим онкологічним хворим. Завдяки їй допомогу отримали близько 400 тисяч українців (усього в Україні майже 1,2 млн людей хворіють на рак). Мова йде про закупівлю діагностичного обладнання в онкодиспансери України й обладнання для проведення складних операцій, про запуск мобільних жіночих консультацій та багато іншого. До сучасного діагностичного обладнання, наданого Фондом Ріната Ахметова медустановам країни, має доступ кожен четвертий мешканець України.