Жовтень ‒ Всесвітній місяць боротьби з раком молочної залози. Фонд Ріната Ахметова і журнал VOGUE за підтримки ЦУМ Київ і телеканалу «Україна» розпочинають спільний фотопроєкт #РАКНЕВИРОК. Його головне завдання ‒ на прикладі реальних історій героїнь розповісти, що життя після діагнозу можливе, а рак ‒ точно можна перемогти.
#РАКНЕВИРОК ‒ це історії українок, які зустрілися з раком віч-на-віч і змогли подолати хворобу. Це прекрасні фотосети героїнь, у яких тріумфує життя і краса.
Фонд Ріната Ахметова вірить, що ці щирі історії підтримають тих, хто тільки починає важку боротьбу з раком, дадуть не тільки сили для битви з хворобою, але й віру в те, що хворобу можна перемогти. Усі історії героїнь проєкту про одне ‒ як важливо для перемоги над онкологією навчитися ЖИТИ, знаючи про діагноз. І самим жінкам, і їх сім’ям. Тому що хвороба, на жаль, приходить не до однієї людини, а до всієї сім’ї.
Проєкт #РАКНЕВИРОК стане майданчиком для кращих онкологів і психологів країни, щоб допомогти жінкам швидше впоратися з першим шоком від поставленого діагнозу, прийняти його і почати боротьбу за життя і здоров’я. А також стане нагадуванням українкам про те, що дуже важливо регулярно обстежуватися, ‒ адже рак може торкнутися кожного, а рання діагностика рятує життя і здоров’я.
‒ #РАКНЕВИРОК Фонду Ріната Ахметова став логічним продовженням програми Фонду «РАК ВИЛІКОВНИЙ». Фонд запустив її у 2008 році, і вона стала першою й наймасштабнішою в Україні програмою з надання допомоги дорослим онкологічним хворим. У рамках програми допомогу отримали близько 400 тисяч українців. Мова йде про передачу діагностичного обладнання та обладнання для проведення складних операцій, про запуск мобільної жіночої консультації та багато іншого. До сучасного діагностичного обладнання, наданого Фондом Ріната Ахметова медустановам країни, має доступ кожен четвертий житель України, ‒ розповіла Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.
Протягом жовтня, листопада і грудня Фонд буде збирати для проєкту #РАКНЕВИРОК історії українок, які перемогли рак. Залишити вашу історію можна тут або написати керівнику проєкту Дмитру Блінову.
Фонд планує знайти переможниць у кожному регіоні України, продовжити серію фото- і відеоісторій для проєкту #РАКНЕВИРОК, зібрати їх і рекомендації лікарів на спеціальному фототерапевтичному лендингу.