В “Етноселе”, що у Вільнянському районі, громадська організація “Дивосвіт” презентувала проект “Апсайклінговий парк”. Створити простір, де непотрібні речі стають корисними, вдалося завдяки перемозі в конкурсі “Ми – це місто”.
Шведська стінка зі старих шин, фотозони з будівельних відходів, спортивна сітка з перероблених пластикових пляшок – це і є апсайклінг. У багатьох країнах світу проходять цілі фестивалі і ярмарки, присвячені цьому виду екологічної переробки речей. Тепер і Запорізька область стала частиною цього руху – завдяки громадській організації «Дивосвіт», що заснувала парк. За підтримки конкурсу «Ми – це місто» колектив організації придбав спеціальне обладнання для апсайклінга і провів перший тематичний фестиваль в «Етноселі»: «А-Фест».
Інеса Носенко, голова правління ГО «Дивосвіт»:
«Ми хотіли показати, що з відходів можна робити потрібні речі максимально просто. Підштовхнути людей до думки, що переробка може бути актуальною, навчити їх цьому. Наприклад, та ж шина може бути сміттям, а може стати шведською стінкою або елементом декору. Крім того, апсайклінг може стати формою самодостатнього розвитку людини. Ми пропонуємо хлопцям з інвалідністю взяти ідеї на озброєння і розвивати свій мікро-бізнес сувенірного напрямку. Маючи руки, маючи матеріал зі сміття можна робити корисне і потрібне».