Фонд Ріната Ахметова в рамках проекту «Запитай у лікаря» продовжує розповідати українцям про профілактику та лікування коронавірусу. Експертами прямих ефірів виступають провідні медичні фахівці країни з колосальним досвідом, вони відповідають на запитання глядачів та розповідають про останні відкриття та тенденції у боротьбі з пандемією.
Ще одним гостем проекту став лікар-педіатр, кандидат медичних наук, президент Українсько-німецької медичної асоціації Андрій Пеньков.
За словами лікаря, якщо у людей є хронічні захворювання, то їм не тільки можна, а й потрібно вакцинуватися.
– Наявність хронічних захворювань у людей є факторами ризику тяжкого перебігу COVID-19. І тому вакцинація хоч не на 100%, але захищає пацієнтів по-перше від інфікування. А по-друге, значно знижує ризики можливої госпіталізації та потрапляння у відділення інтенсивної терапії, – пояснив Андрій Пеньков.
Експерт також розвіяв міфи щодо вакцинації та зазначив, що насправді життя без вакцини – це лотерея:
– Статистика каже сама за себе. Якщо подивитися на кількість летальних випадків у людей, які не вакцинувалися, та людей, які вакцинувалися, то цілком чітко побачимо, що ризик померти від вакцини приблизно в 1000 разів нижче, ніж від COVID-19.
Андрій Пеньков також розповів про те, як проходить постковідний синдром у дітей та підлітків. Лікар відзначив:
– Існують дослідження, у яких ідеться про те, що деякі діти можуть відчувати симптоми ковіду навіть через 8 місяців після одужання. Це вже називається лонгковід. Тобто тривалий час вони не можуть повноцінно повернутися до звичайних дитячих занять, чи то навчання в школі, чи то спортивні секції.
Він додав, що постковідний синдром хоч і рідше зустрічається у дітей, ніж у дорослих, але також може супроводжуватися головними болями, слабкістю, нападами підвищеного серцебиття, утрудненням дихання тощо.
Усім, хто зіткнувся з постковідним синдромом, лікар радить враховувати свій стан, правильно харчуватися і не поспішати перевантажуватися фізично.
За весь час виходу в ефір «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули 20 млн разів. Експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.
Переглянути відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook, а також в YouTube.