Запоріжсталь провів 48-му Науково-технічну конференцію молоді

В Запоріжжі 14 листопада 2024 року відбулася 48-ма Науково-технічна конференція молоді, організована молодіжним рухом комбінату «Запоріжсталь» та першим недержавним технічним університетом «Метінвест Політехніка». Свої новаторські рішення, спрямовані на підвищення ефективності виробництва, презентували 55 учасників.

Молоді фахівці підприємств Метінвесту змагалися за звання кращих у трьох секціях: Інжиніринг, Охорона праці, Технологія і якість. До участі в конференції також приєдналися студенти, які ділилися своїм баченням підвищення ефективності виробничого процесу у окремій секції студентських проєктів. Власні напрацювання та інноваційні рішення молоді виробничники та майбутні промисловці представляли членам експертних комісій – досвідченим металургам, керівникам підприємства різних рівнів.

Серед учасників конференції 55 молодих виробничників Запоріжсталі, Мотор Січі, студентів запорізьких вишів та університету «Метінвест Політехніка».

У секції «Інжиніринг» переможцем став електромонтер доменного цеху Запоріжсталі Дмитро Расторгуєв з проєктом з підвищення ефективності роботи рудно-грейферних перевантажувачів. Розробка з удосконалення вимог охорони праці та безпеки руху при роботі електроштовхача вагонів із застосуванням штучного інтелекту від диспетчера району Олексія Новодворського отримала найвищу оцінку в секції «Охорона праці». Серед проєктів з напрямку «Технологія і якість» найкращу ідею – зі створення нової технології виготовлення жерсті в ЦХП – запропонував інженер-технолог ЦВАПК Володимир Макаренко. Серед студентів перемогу здобув Ігор Стебелько. Студент Метінвест Політехніки розробив проєкт з автоматизації процесів дозування та огрудкування на випалювальних машинах.

За підсумками конференції учасники, які презентували найкращі ідеї та посіли призові місця, відзначені нагородами. Найбільш ефективні проєкти будуть впроваджені у виробництво.

Нагадаємо, комбінат «Запоріжсталь» проводить науково-технічні конференції та форуми молодих фахівців починаючи з 1973 року. За цей час учасники запропонували понад 21 000 раціоналізаторських розробок і наукових робіт, значна частина з них була втілена на підприємствах металургійної галузі України та країн Східної Європи. За ці роки у конференціях взяли участь понад 25 500 працівників підприємств гірничо-металургійного комплексу України та зарубіжжя.

Меню