На комбінаті відбувся перший індустріальний тур

Туристичний інформаційний центр Запоріжжя запустив новий тур для городян і відвідувачів міста – STEEL’NE MISTO ZP в який входить екскурсія на «Запоріжсталь».

Начальник управління туризму департаменту культури та туризму міськради Катерина Симонова розповіла, чому індустріальний туризм – перспективний напрямок в сучасному світі:

— Ексклюзивний тур «STEEL`NE MISTO Z» з`явився в Туристочному інформаційному центрі завдяки довгим переговорам з керівництвом комбінату «Запоріжсталь». За це я дуже вдячна генеральному директору комбінату Ростиславу Шурмі. Це був дуже відповідальний крок, але й дуже сучасний. Адже сьогодні індустріальний туризм входить у ТОП-5 найпопулярніших напрямків в усьому світі. Наша екскурсія на три години занурює тебе у світ виробництва. І коли я бачу очі людей, які отримують яскраві враження від масштабу та потужності виробництва, розумію, що наші зусилля не пройшли дарма.

Перед відвідуванням цехів всі екскурсанти пройшли інструктаж з охорони праці та змінили свої вбрання на спецодяг.

Маршрут екскурсії почався з диспетчерської – гостям показали, як за допомогою сучасних технологій можна контролювати виробництво сталі на найважливіших етапах.

Потім група вирушила в цех гарячої прокатки тонкого листа. Тут можна побачити, як сталеві заготовки розгортають в тонкий лист, який від жару і високих температур має незвичайний яскравий колір.

У цеху холодної прокатки гостям показали екологічну травильну лінію через яку проходить лист прокату щоб придбати свій характерний блиск. Ця сучасна технологія повністю виключила викиди в річку Дніпро.

Заключним етапом став зоокуточок в Управлінні залізничного транспорту. Гості провели деякий час з бабаками, страусами і павичами, які тут живуть.

Після екскурсії гості поділилися своїми враженнями від побаченого:

Христина Головінова, гастроексперт:

– Побувати з екскурсією на комбінаті «Запоріжсталь» я хотіла дуже давно, шукала способи, як потрапити на підприємство. Тепер така можливість у мене з’явилася.

Комбінат «Запоріжсталь» вражає своєю міццю, красою, силою. Це підприємство з історією. Вважаю, що тут обов’язково повинен побувати кожен житель нашого міста. Адже підприємство дійсно унікальне. Мене переповнюють емоції. Я хочу ще раз побувати на комбінаті і думаю, що моє бажання обов’язково збудеться.

У всьому світі індустріальний туризм дуже цінується, ним цікавляться. Я впевнена, що коли про можливість побувати на «Запоріжсталі» дізнаються іноземні туристи, вони будуть активно приїжджати сюди.

Євгенія Шагоян, художниця:

– Я вже була одного разу на комбінаті «Запоріжсталь», виконувала художню роботу. Тоді я бачила все дуже поверхово. Але все одно я відчула цю міць, незвичну для міського жителя. Коли я дізналася, що буде формуватися екскурсійна група на комбінат, відразу ж зателефонувала і записалася.

В якійсь мірі я навіть шкодую, що це не перший мій візит. Адже самі класні враження – це, звичайно, найперші.

Menu