ПАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ЗАКЛИКАЄ ІНВЕСТУВАТИ В ІНФРАСТРУКТУРУ РІЧКИ ДНІПРО

ПАТ «Запоріжсталь» закликає уряд створювати умови для залучення інвестицій в інфраструктуру річкових перевезень, з метою ефективної реалізації транспортного потенціалу річки Дніпро. Україна має унікальний транспортний потенціал – це річка Дніпро, що протікає через 8 областей країни, в яких виробляється понад 60% національного ВВП. На всій протяжності водного шляху довжиною в 1000 кілометрів розташовані 10 річкових портів. На даний момент тільки 0,5% всіх вантажів в Україні перевозиться водним шляхом.

«Необхідні реальні інвестиції в інфраструктуру для річкових перевезень в рамках загальної стратегії розвитку транспортної інфраструктури. Реалізовувати цю стратегію, залучати інвестиції необхідно при підтримці уряду України», заявив директор зі збуту ПАТ «Запоріжсталь» Володимир Коломієць під час відкритої дискусії щодо кроків розвитку Дніпра, яка відбулася в Посольстві Королівства Нідерланди в Україні.

При цьому директор зі збуту ПАТ «Запоріжсталь» зазначив, що український річковий флот має вік більше 30 років: «У нього також потрібно інвестувати, як і в саму портову інфраструктуру, так і в шлюзи. Це повинні бути і державні інвестиції, і державна підтримка. Якщо зараз не звертати увагу, не вкладати кошти, портова інфраструктура та річковий флот України з часом просто припинять своє існування».

У дискусії також брали участь Кейс Кломпенхаубер, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні, Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати, українські бізнесмени та експерти.

Під час дискусії Володимир Коломієць зазначив, що в Україні необхідно змінити законодавство про внутрішній водний транспорт. Зокрема, слід законодавчо затвердити створення єдиного оператора річкових перевезень, що спростить процедуру роботи на Дніпрі.

Нагадаємо, що ПАТ “Запоріжсталь” відновив стратегічне партнерство з Запорізьким річпорту в жовтні 2012 року. З 2012-го по 2015 роки комбінат відправив споживачам з різних країн світу через Запорізький річковий порт близько 2 млн тонн металопродукції. У 2015 році експортні вантажі комбінату прямували водним транспортом в країни Європи, в тому числі в Грецію, Румунію, Болгарію, Туреччину. У 2016 році комбінат почав поставки металопродукції водним транспортом по річці Дніпро з 17 лютого.

У 2016 році комбінат планує поставити через Запорізький річковий порт близько 700 тис. тонн металопродукції – на рівні 2015 року.

Menu