ВИРОБНИЦТВО ОНЛАЙН

ПАТ «Запоріжсталь» завершив проект по онлайн-візуалізації основних виробничих процесів.

Комбінат активно використовує сучасні технології для підвищення ефективності управління виробничими і бізнес-процесами. Одним з основних напрямків розвитку інформаційних технологій на «Запоріжсталі» в цьому році стало впровадження проекту по онлайн-візуалізації виробничих процесів.

Про головні завдання проекту і очікуваний ефект ми запитали у головного спеціаліста з інформаційних технологій комбінату Сергія Федчуна.

 – Чи є аналоги у проекту по онлайн-візуалізації? Хто займався його розробкою?

– Розробка є унікальною для гірничо-металургійного комплексу України – повністю спроектована і реалізована запоріжсталівськими фахівцями ІТ-служби, програмістами ОАСУТП і УКІС. Система створена на базі найсучасніших апаратно-програмних рішень від Microsoft, Cisco, Axis і Milestone.

– Де застосовується дана програма?

– На сьогоднішній день на комбінаті створено моніторинговий інформаційно-диспетчерський центр, в основі якого – найпрогресивніші ІТ-технології. Центральна диспетчерська оснащена сучасною відеостіною, на якій розміщено 24 рідкокристалічних панелі, загальний розмір відео стіни – 7,28 на 2,74 м. Сумарний дозвіл поліекрана – 11520 х 4320. Відеостіна змонтована з мінімальним зазором між окремими модулями – менше 4 мм. Система відображення працює в цілодобовому режимі, а швидкість обробки отриманих даних – лічені секунди.

– У чому ефективність проекту по онлайн-візуалізації для комбінату?

– Ефективне управління виробничими процесами передбачає, перш за все, наявність найактуальніших даних з дільниць цехів. Тепер диспетчерам підприємства стало простіше і швидше контролювати виробництво, приймати виважені рішення, проводити дії, що управляють. На сучасній відео стіни вони бачать всі процеси комбінату так, як ніби знаходяться на виробничому майданчику.

– Як відбувається процес збору і обробки даних з виробничих ділянок в режимі онлайн?

– На технологічних об’єктах комбінату вже встановлені 80 камер відеоспостереження, які передають інформацію з виробничих майданчиків на диспетчерський пульт: на ділянці НТА-4 в цеху холодної прокатки № 1, в сталеплавильному переділі, на всіх в’їздах та вагових. У перспективі на об’єктах підприємства будуть встановлені ще 320 камер.

– Переваги програми першими оцінили самі диспетчери, які пішли від гір паперів та поточних звітів.

– Абсолютно вірно. Виробничники відзначають, все виробництво комбінату – як на долоні. Всі цифри і дані, які до нас надходять, – самі оперативні та достовірні. Система зручна ще й тим, що дані можна отримати як з робочого місця за комп’ютером, так і з мобільних пристроїв.

  – Спасибі за інтерв’ю.

Menu