«Запоріжсталь» та інші підприємства Метінвесту відкриті для інновацій

На підприємствах найбільшої гірничо-металургійної компанії України активно впроваджуються інноваційні технології промислової автоматизації

Група компаній Метінвест і комбінат «Запоріжсталь» відкриті для інновацій у виробництві. Уже не перший рік на підприємстві впроваджуються проекти, спрямовані на підвищення операційної ефективності.

Під час Дня технологій і інновацій, який пройшов в Запорізькій торгово-промисловій палаті, директор з операційних поліпшень комбінату «Запоріжсталь» Олександр Борисов поділився з колегами досвідом впровадження інноваційних технологій як на «Запоріжсталі», так і в компанії Метінвест.

За його словами, одним з ефективних рішень є впровадження проєкту з прогнозування рівня кремнію в чавуні. Дане рішення було апробовано на одній з доменних печей, а на поточний момент перебуває на етапі тиражування в рамках Компанії. Це дозволяє значно знизити витрату палива при виробництві чавуну.

– Ми показали, що інноваційні технології можуть бути ефективні не тільки в сфері ІТ, а й приносять значні ефекти в металургії. Для ефективного управління процесом виробництва чавуну, на доменній печі контролюється понад 100 технологічних параметрів, які мають різну ступінь впливу на тепловий баланс доменної печі. Використання хмарних рішень і методів штучного інтелекту дозволяє визначити взаємозв’язку між цими параметрами і спрогнозувати на горизонті 8 годин рівень кремнію в чавуні. Це дозволяє стабілізувати процес управління тепловим балансом доменної печі і превентивно змінювати витрата палива.

– Ми відкриті і готові впроваджувати на підприємствах інноваційні рішення. . Для нас важливо, щоб запорізький кластер, в тому числі компанії, які займаються промисловою автоматизацією, молоді стартапери розуміли, що на підприємствах Метінвесту, на комбінаті «Запоріжсталь» вони знайдуть для себе партнерів, – підкреслив Олександр Борисов. – Ми готові співпрацювати в рамках проектів, які спрямовані на підвищення операційної ефективності виробничих процесів.

Варто відзначити, що в цьому році Група Метінвест відзначає своє 15-річчя. Впровадження високотехнологічних інноваційних рішень на виробництві є одним із пріоритетів компанії.

Menu