«Запоріжсталь» реконструював аспираційну установку хвостових частин агломашин

«Запоріжсталь» Групи Метінвест завершив реконструкцію аспіраційної системи хвостових частин агломашин, виконавши одне з додаткових зобов’язань щодо зниження екологічного навантаження на регіон, що закріплені в меморандумах між комбінатом і Запорізькою обласною державною адміністрацією, а також із Запорізькою міською радою. Інвестиції становлять понад 235 млн гривень.

Реконструйовані газоочистки на хвостових частинах агломашин забезпечують очищення повітря у точках вивантаження спеченого агломерату на транспортувальні стрічки. Встановлено два рукавних фільтри (виробник — Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес»), які дозволяють збільшити обсяг очищуваного від хвостових частин агломашин повітря в 1,5 рази, з 1,6 млн м³/год до 2,4 млн м³/год, і забезпечити очищення від пилу менше 45 мг/м³.

Прилади контролю викидів нового обладнання підключені до централізованої системи онлайн-моніторингу викидів «Запоріжсталі». Після завершення пусконалагоджувальних робіт середньодобові показники датчиків будуть розміщені у відкритому доступі на сайті комбінату.

Відзначимо, «Запоріжсталь» Метінвесту першим серед промислових підприємств Запоріжжя передає дані екологічного онлайн-моніторингу викидів у відкритий доступ. Систему екологічного моніторингу викидів «Запоріжсталь» впроваджує в рамках комплексної програми екологічної трансформації виробництва — всі модернізовані об’єкти підприємства оснащені датчиками контролю на джерелах викидів.

З 2012 року «Запоріжсталь» вклав у екологічну модернізацію понад 15 млрд гривень. Крім оснащення аглофабрики новими газоочисними установками, проведено реконструкцію доменних печей № 2, 3, 4 з оснащенням їх сучасними системами аспірації. Побудована екологічна лінія солянокислотного травлення прокату, що дозволило повністю припинити скидання від цеху холодної прокатки № 1 у р. Дніпро і парів сірчаної кислоти в атмосферу.

Menu