«Запоріжсталь» безоплатно передав Запорізькій обласній інфекційній лікарні нову кисневу станцію

21 квітня 2021 року в Запорізькій обласній інфекційній клінічній лікарні ввели в експлуатацію сучасну кисневу станцію, будівництво якої профінансував комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест за підтримки Фонду Ріната Ахметова. Також комбінат забезпечив заправку ємностей станції медичним киснем власного виробництва, який «Запоріжсталь» передає на безоплатній основі медикам Запоріжжя та інших регіонів України.

«Медикам допомога потрібна не менше ніж пацієнтам, яких вони рятують. Спільно з Фондом Ріната Ахметова і Метінвестом ми з початку пандемії безоплатно передавали медикам засоби захисту, тест-системи, апарати ШВЛ. Сьогодні знакова дата — нова киснева станція, будівництво якої ми профінансували, повністю готова до роботи в обласній інфекційній лікарні. Ємності станції ми заповнили медичним киснем виробництва «Запоріжсталі», ним зараз лікують тисячі людей в Запорізькій, Київській, Дніпропетровській, Миколаївській та Хмельницькій областях», — зазначив Генеральний директор «Запоріжсталі» Олександр Мироненко.

Комбінат профінансував створення життєво необхідної кисневої станції «під ключ»: відповідно до вимог лікарні складена проектно-кошторисна документація, змонтовані два модульних газифікатора об’ємом 5 м³ кожний, прокладені кисневі траси на території лікарні до кожної кисневої точки на 2-5-му поверхах стаціонару. Станція обладнана аварійною системою контролю за витоком і концентрацією кисню, аварійно-пожежною сигналізацією. Соціальні інвестиції в будівництво станції становлять 6 млн гривень.

Кисневе обладнання повністю передано на баланс лікарні і буде забезпечувати киснем 104 ліжко-місця на 2-5-му поверхах Запорізької обласної інфекційної клінічної лікарні.

«Запорізький регіон знаходиться в червоній зоні, на сьогодні понад 800 хворих на день. Заповненість ліжок в медустановах сьогодні становить 55%, у обласній інфекційній лікарні — майже 80%. Ми вдячні лікарям, які знаходяться на передовій боротьби з хворобою. Вкрай важливо, щоб знання та вміння наших лікарів підкріплювалися належним технічним забезпеченням. Нова киснева станція — приклад взаємодії і партнерства соціально відповідального бізнесу та громади. Хочу подякувати «Запоріжсталі» Групи Метінвест і Фонду Ріната Ахметова за сучасну кисневу станцію для жителів Запорізького регіону. Переконаний, що вона врятує не одну сотню життів і буде працювати, допомагаючи лікарям виконувати їхню роботу. Це життєво важливе питання — для людей, системи охорони здоров’я і для економіки регіону в цілому», — зазначив голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

Нагадаємо, в Запоріжжі медичний кисень «Запоріжсталі», ліцензований Міністерством охорони здоров’я як лікарський засіб, отримують сім медичних установ: міські лікарні № 1, 2, 6, 7, 9, міська дитяча лікарня № 5 і пологовий будинок № 4.

У 2021 році Група Метінвест відзначає 15-річчя з дня заснування. Метінвест — міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна група компаній. В її структуру входять видобувні і металургійні підприємства в Україні, Європі та США, а також мережа продажів у всіх ключових регіонах світу. Компанія контролює весь виробничий ланцюжок — від видобутку руди і вугілля до виробництва напівфабрикатів і готової продукції.

Menu