Український уряд за підтримки “Метінвесту” направив до Греції спецлітак для гасіння пожеж

Загін українських рятувальників у складі 100 осіб був оперативно зібраний менш ніж за добу з 10 областей країни. Уряд України за підтримки групи “Метінвест” Ріната Ахметова направив до Греції спеціальний літак для гасіння лісових пожеж, що охопили країну.

Як передає кореспондент УНІАН, борт з пожежниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій вилетів з київського аеропорту “Жуляни” у п’ятницю, 6 серпня.

“Греція звернулася до українського уряду з проханням надати допомогу загоном рятувальників в гасінні пожеж, які зараз вирують в Греції”, – сказав глава ДСНС Микола Чечоткін.

Він повідомив, що загін у складі 100 осіб був оперативно зібраний менш ніж за добу з 10 областей країни.

“Вчора була розпочата підготовка і сьогодні, за рішенням уряду, загін служби України з надзвичайних ситуацій у складі 100 осіб відправляється до Греції, щоб одразу приступити до виконання своїх завдань. Особовий склад всім необхідним забезпечений”, – зазначив він.

Він додав, що на цей час точно сказати, як довго триватиме операція, неможливо, й при необхідності Україна готова відправити до Греції більше рятувальників.

Дуже складно сказати (скільки триватиме операція – УНІАН). Попередньо, 10-15 днів. Будемо приймати рішення за ситуацією”, – сказав глава ДСНС, додавши, що вартість операції зараз також визначити складно.

Переліт став можливий завдяки українській промисловій компанії “Метінвест”, яка оперативно включилася у процес й оплатила рейс в обидві сторони.

Це не перший раз, коли компанія проявляє ініціативу у подібних суспільно важливих питаннях. Минулого року “Метінвест” профінансував виліт літака з Китаю з гуманітарним вантажем для допомоги Україні в протистоянні поширенню COVID-19.

Як повідомляв УНІАН, у Греції продовжують вирувати лісові пожежі, які загрожують історичній і культурній спадщині країни.

Президент Володимир Зеленський доручив Кабміну відправити 100 українських рятувальників на допомогу у подоланні лісових пожеж в Греції.

Група “Метінвест” – міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна група компаній, яка є найбільшим в Україні й одним з найбільших у СНД виробником залізорудної сировини та сталі.

Основні акціонери “Метінвесту” – група українського бізнесмена Ріната Ахметова СКМ (71,24%) і група “Смарт-Холдинг” Вадима Новинського (23,76%).

Menu