Роботу системи онлайн-моніторингу викидів «Запоріжсталі» перевірила профільна екологічна комісія Запорізької обласної ради

26 травня 2021 року на комбінаті «Запоріжсталь» Групи Метінвест відбулося виїзне засідання екологічної комісії Запорізької обласної ради за участю представників профільних департаментів міської та обласної рад, а також обласного лабораторного центру МОЗ. Представникам обласної влади і депутатського корпусу продемонстрували, як працює система онлайн-моніторингу на підприємстві, ознайомили їх з об’єктами екологічної модернізації комбінату і поінформували про хід виконання меморандуму про співпрацю між «Запоріжсталлю» і Запорізькою облдержадміністрацією, спрямованого на поліпшення екологічної ситуації в регіоні.

«Запоріжсталь» взяв на себе додаткове зобов’язання з відкриття для громадськості даних онлайн-моніторингу викидів, закріпивши цей крок в екологічних меморандумах з областю і містом. Сьогодні комбінат у числі перших виконав цю вимогу. На фінішній прямій ще один проєкт з меморандуму — оснащення хвостових частин агломашин додатковими аспіраціями. У 2022 році «Запоріжсталь» розпочне великий капремонт доменної печі № 5, яка отримає нову аспіраційну систему. Для «Запоріжсталі» і Метінвесту вкрай важливо не декларувати, а підтверджувати реальними діями свої наміри знизити екологічне навантаження на регіон», — зазначив генеральний директор «Запоріжсталі» Олександр Мироненко.

Керівник комбінату проінформував учасників зустрічі про принципи роботи автоматизованої системи онлайн-моніторингу, яка формує дані про викиди для виведення їх у відкритий доступ. Фахівці екологічної служби підприємства супроводжували гостей на об’єктах екологічної модернізації «Запоріжсталі», демонструючи, як працює природоохоронне обладнання та прилади контролю викидів на кожному модернізованому агрегаті.

«Надаючи дані системи екологічного онлайн-моніторингу в вільний доступ для всіх жителів, «Запоріжсталь» відповідає на кілька викликів. З одного боку він відповідає на запит суспільства на поінформованість про реальну екологічну ситуацію, а з іншого — веде активну екомодернізацію виробництва, що дозволяє знижувати навантаження на довкілля. У Запоріжжі є тільки дві організації, що проводять заміри і контроль стану атмосферного повітря — це гідрометцентр і обласний лабораторний центр. Відкривши доступ до власних даних про стан повітря, комбінат дає можливість користуватися більш достовірною та професійною інфор-мацією, отриманою за допомогою новітніх технологій», — підкреслив голова постійної комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування Запорізької облради Ігор Чумаченко.

Члени екокомісії відвідали аглофабрику, де кожна з шести агломашин оснащена сучасними технологічними газоочистками. Рукавні фільтри на кожній аспірації забезпечують очистку повітря, що відходить, до 50мг/м3 за пилом і до 400 мг/м3 за сірчистим ангідридом. У екомодернізацію аглофабрики комбінат інвестував 1,2 млрд гривень.

На прикладі аспіраційних систем доменної печі № 3 гостям продемонстрували принцип роботи очисних споруд на доменних печах «Запоріжталі», що забезпечують очистку від пилу до 20 мг/м3. На комбінаті три з чотирьох доменних печі пройшли реконструкцію, зокрема — аспіраційних систем. На це комбінат направив понад 4 млрд гривень.

З 2012 року «Запоріжсталь» вклав у екологічну модернізацію понад 15 млрд гривень. Крім оснащення аглофабрики новими газоочисними установками, проведено реконструкцію доменних печей № 2, 3, 4 з оснащенням їх сучасними системами аспірації. Побудована екологічна лінія солянокислотного травлення прокату, що дозволило повністю припинити скидання від цеху холодної прокатки № 1 в р. Дніпро і парів сірчаної кислоти в атмосферу.

У 2021 році Група Метінвест відзначає 15-річчя з дня заснування. Метінвест — міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна група компаній. В її структуру входять видобувні і металургійні підприємства в Україні, Європі та США, а також мережа продажів у всіх ключових регіонах світу. Компанія контролює весь виробничий ланцюжок — від видобутку руди і вугілля до виробництва напівфабрикатів і готової продукції. З 2012 року підприємства Групи Метінвест знизили кількість викидів на третину. За останні десять років Група інвестувала $344 млн в екологічні проекти, а до 2025 року в них буде вкладено ще $413 млн.

Menu