ПЕРЕДОВИЙ ДОСВІД МК «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» З ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ОБГОВОРИЛИ НА МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

Представники МК «Запоріжсталь» взяли участь в I міжнародній конференції «Енергоефективність в промисловості та АПК», яка відбулася в Києві у вересні 2014 року.

Головний енергетик ВАТ «Запоріжсталь» Олександр Грек і начальник відділу безперервного вдосконалення Євген Шрамко презентували свої доповіді і поділилися передовим досвідом комбінату в секції конференції «Енергоефективність в ГМК і машинобудуванні». Запоріжсталівці розповіли про програму реалізації енергозбереження та енергоефективності на піприємстві, а також про те, як співробітники «Запоріжсталі» залучені і мотивовані в економію енергоресурсів.

– Головна рушійна сила будь-якого процесу – люди, яких необхідно правильно мотивувати, – відзначає Євген Шрамко. – Програми залученості діють у нас вже два роки і дають позитивні результати. Економічний ефект від запропонованих запоріжсталівці ініціатив – більше 12 мільйонів гривень на рік.

Євген Шрамко ділиться передовим досвідом МК «Запоріжсталь» на міжнародній конференції «Енергоефективність в промисловості та АПК»

За словами Олександра Грека, енергоефективність МК «Запоріжсталь» багато в чому залежить і від впровадження передових виробничих практик і технологій, а також від активної модернізації виробництва:

– Можна відзначити проект по впровадженню автоматизованої системи комерційного обліку енергоресурсів, введення в експлуатацію ПУТ, що дозволило повністю відмовитися від використання природного газу в доменному виробництві, а також будівництво нової травильної лінії з установкою регенерації сірчаної кислоти.

З 2011 по 2014 роки комбінат скоротив питому витрату природного газу на 68%, – зі 173 до 56 кубометрів на тонну сталі, а в 2017 році підприємство має намір скоротити споживання «блакитного палива» на 23%, порівняно з 2014 роком за рахунок використання коксового газу.

Що стосується інвестицій у підвищення енергоефективності, то тільки в 2012-2013 роках в вони склали близько 12 мільйонів гривень.

Menu