ПАРУСНА РЕГАТА ІМ. В. А. САЦЬКОГО НА ПРИЗИ ПАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ЗІБРАЛА РЕКОРДНУ КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ І СТАЛА ЧАСТИНОЮ ЧЕМПІОНАТУ УКРАЇНИ

8-9 липня 2017 року Запоріжжі відбулася традиційна вітрильна регата імені Героя України В.А. Сацького на призи ПАТ «Запоріжсталь». Цього року регата вийшла на новий рівень і зібрала рекордну кількість учасників – близько 90 екіпажів з різних міст України. Змагання всіх класів яхт були приурочені до Дня металурга і одночасно стали частиною Міжнародного екологічного форуму, присвяченого проблемам річки Дніпро і Придніпров’я «Козацька регата» і частиною Чемпіонату України з вітрильного спорту.

Старт «Козацької регати» пам’яті Івана Сірка відбувся ще 5 липня на Набережній р Дніпро. Учасники змагань пропливуть козацькими шляхами через п’ять областей України – Дніпропетровську, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську і Одеську. Містами – Дніпро, Запоріжжя, Нікополь, Херсон, Очаків. Фініш регати запланований на 22 липня в Одесі.

Змагання в Запоріжжі – XVIII вітрильна регата імені Героя України В.А. Сацького на призи ПАТ «Запоріжсталь» – стали найяскравішою частиною «Козацької регати». Участь в цих змаганнях взяли близько 90 яхт різних класів.

«Вітрильний спорт – це спорт сильних духом і відважних людей. І такі люди живуть в нашому місті, в нашій країні. З кожним роком число учасників парусної регати імені Віталія Антоновича Сацького зростає. Адже ця регата – не просто красиве і цікаве видовище, це вже традиція і візитна картка міста Запоріжжя, яку почав підтримувати комбінат «Запоріжсталь», – зазначив перший заступник Генерального директора – директор з виробництва ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Третьяков.

За підсумками регати найбільше нагород дісталося екіпажам яхт із Запоріжжя і Дніпра. Зокрема, в змаганні яхт з гоночним балом не менше 5,05 м перемогла яхта «Касатка» з Дніпра, в змаганні яхт з гоночним балом не менше 5,72 м – яхта «Діамант» з Дніпра, в змаганні яхт з гоночним балом до 6,76 м – яхта «Аврора» із Запоріжжя, в змаганні яхт з гоночним балом до 7,45 м – яхта «Бора» з Черкас, в змаганні яхт з гоночним балом до і понад 8,82 м – яхта «Союз» з Запоріжжя. У змаганні швертботів перемогла яхта «Бьянка» з Дніпра, а в змаганні вітрильних туристських катамаранів перемогли екіпажі «Сварог» з Дніпра і «Хоббіт» із Запоріжжя.

Нагадаємо, екологічна ініціатива «Врятуємо Дніпро разом!» Стала топ-темою Міжнародного екологічного форуму, присвяченого проблемам річки Дніпро і Придніпров’я «Козацька регата».

Починаючи з 2012 року, ПАТ «Запоріжсталь» надає організаційну та фінансову підтримку громадської екологічної ініціативи «Врятуємо Дніпро разом!». За п’ять років акції з русла річки Дніпро і з її прибережної території прибрали понад 96 тонн сміття, в річку випустили понад 130 тис. Особин риби (коропа, сазана, білого амура, товстолобика), встановили 3700 штучних нерестовищ, 30 плавучих гнізд для птахів і висадили на о. Хортиця більше 500 дерев.

Menu