ПАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ВИСУНУВ НОВУ ГАЗООЧИСТКУ АГЛОМАШИНИ № 2 В КОНКУРСІ НА КРАЩЕ ПРОМИСЛОВЕ СПОРУДЖЕННЯ 2015 РОКУ

У кінці травня 2016 року ПАТ «Запоріжсталь» подав заявку на участь у всеукраїнському конкурсі, який організувала Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБК). У номінації на краще промислове спорудження 2015 ПАТ «Запоріжсталь» представив новий промисловий об’єкт – високотехнологічну газоочистку агломашини № 2.

Установка газоочисного устаткування на агломашин № 2 є частиною комплексної програми екологічної модернізації виробничого обладнання аглофабрики ПАТ «Запоріжсталь», яка стартувала в 2013 році. Нагадаємо, за період з 2013 року встановлено та впроваджено в експлуатацію газоочисне обладнання агломашини № 1 і агломашини № 2. Нове газоочисне обладнання встановлено на агломашинах № 3 і № 4, на даний момент вони працюють в режимі дослідно-промислової експлуатації. На агломашин № 5 йдуть роботи по підключенню нового газоочисного устаткування.

Загальні інвестиції в екологічну модернізацію аглофабрики складуть близько 870 млн грн.

«Другий рік поспіль комбінат «Запоріжсталь» висуває на конкурс ДАБК нові промислові об’єкти. У минулому році ми перемогли з проектом реконструкції лінії соляно-кислотного травлення в цеху холодної прокатки № 1, в цьому році ми беремо участь в конкурсі з проектом газоочистки агломашини № 2. Комбінат безперервно здійснює модернізацію власного виробництва з екологічним аспектом», – зазначив директор з капітального будівництва та інвестицій ПАТ «Запоріжсталь» Олексій Лебедєв.

У комплекс газоочисної установки агломашини № 2 входить обладнання українського та іноземного виробництва, в тому числі обладнання виробництва компанії REITZ (Німеччина). В рамках проекту встановлено два рукавних фільтра, тягодутьевиє обладнання в складі осьового вентилятора, димососа і ексгаустера. Установка нового газоочисного устаткування на агломашину № 2 проходила в умовах діючого виробництва в стислі терміни – всього 8 місяців. Загальна площа забудови – понад 1 тис. м². В ході модернізації було змонтовано 1200 тонн металоконструкцій, побудовані газоходи довжиною 210 м. Інвестиції склали близько 100 тис. грн.

Генеральний проектувальник – ДП «Український інститут по проектуванню промислових підприємств», генеральний підрядник – ТОВ «Запорізьке будівельно-монтажне управління».

Результати конкурсу ДАБК стануть відомі вже в серпні 2016 року.

Menu