ПАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ПРИСТУПИВ ДО НАСТУПНОГО ЕТАПУ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ З БУДІВНИЦТВА КИСНЕВО-КОНВЕРТЕРНОГО ЦЕХУ

ПАТ «Запоріжсталь» уклав спільний контракт з українським представництвом компанії Primetals Technologies Austria Gmbh – Primetals Technologies УКРАЇНА і найбільшими проектувальниками промислових об’єктів в Україні та СНД – ДП «УКРГіПРОМЕЗ» і УкрНТЦ «ЕНЕРГОСТАЛЬ» – на виконання проектно-вишукувальних робіт та розробку проектно-кошторисної документації будівництва комплексу з виробництва гарячекатаних рулонів у складі конвертерного відділення, відділення ливарно-прокатних модулів і допоміжних виробництв. Загальна сума контракту з проектування складає близько 100 млн грн.

У cерпні 2015 року ПАТ «Запоріжсталь» завершив перший етап проекту будівництва киснево-конвертерного цеху (далі – ККЦ) – базовий інжиніринг, виконаний компаніями Primetals Technologies Austria GmbH і SMS Siemag – світовими лідерами у сфері виробництва промислового устаткування. Загальна вартість витрат комбінату на проведення базового інжинірингу склала 8,5 млн євро. Базовий інжиніринг ККЦ є основою проектних робіт і визначає вихідні дані і параметри технологічного обладнання майбутнього виробничого комплексу, до складу якого входять конвертерне відділення та відділення ливарно-прокатних модулів.

Крім цього, з грудня 2014 року ПАТ «Запоріжсталь» приступив до підготовки і розчищення території для будівництва киснево-конвертерного цеху, яка знаходиться на території балки Маркусовой (так звані «міські відвали» ). На даний момент з даної території вивезено понад 300 тис. тонн матеріалів і порожньої породи. Проектом передбачено також будівництво нової об’їзної дороги і створення зеленої зони за рахунок коштів комбінату.

Відповідно до умов укладеного контракту протягом 6 місяців будуть виконані проектно-вишукувальні роботи та розробка проектно-кошторисної документації підприємствами Primetals Technologies УКРАЇНИ, ДП «УКРГіПРОМЕЗ» і УкрНТЦ «ЕНЕРГОСТАЛЬ».

Нагадаємо, що проект реконструкції сталеплавильного виробництва передбачає будівництво комплексу з виробництва гарячекатаних рулонів продуктивністю 5 млн тонн на рік у складі конвертерного відділення, відділення ливарно-прокатних модулів і допоміжних виробництв. Сума інвестицій у проект – понад 1,3 млрд дол. Будівництво конвертерного цеху дозволить комбінату повністю відмовитися від застарілого мартенівського виробництва й істотно знизити техногенне навантаження на навколишнє середовище – очікуване скорочення викидів в атмосферу складе на рівні 25% від загальних викидів комбінату.

Menu