ПАТ «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ЗУПИНИВ НА РЕКОНСТРУКЦІЮ ДОМЕННУ ПІЧ № 3

ПАТ «Запоріжсталь» зупинив доменну піч № 3 на масштабну реконструкцію, яку планується провести за 150 днів. Інвестиції в проект складуть близько 1,5 млрд. гривень.

При реконструкції доменної печі № 3 буде застосований метод великовузлового складання за допомогою потужного крану компанії Mammoet вантажопідйомністю 1600 т. Вперше в Україні при реалізації великих інфраструктурних проектів комбінат «Запоріжсталь» використовував кращу світову практику – створив інтелектуальну модель доменної печі, яка підвищить ефективність реконструкції, скоротить її терміни проведення. Інтелектуальна 3D-модель доменної печі на етапі планування дозволила виявити і усунути понад 11 тисяч помилок.

Реконструйовану доменну піч № 3 ПАТ «Запоріжсталь» оснастять новітньою системою аспірації з приладами безперервного автоматичного контролю, яка відповідає найсуворішим європейським вимогам. Також в рамках проекту буде встановлено нове бесконусному завантажувальний пристрій виробництва компанії Danieli Corus, збільшено з 16 до 20 кількість фурмених приладів і проведена комбінована футеровка з використанням новітніх технологій. Крім того, на ДП № 3 замінять вагон-ваги на конвеєрне шихтоподавання, систему охолодження печі обладнають мідними холодильниками.

За останні п’ять років ПАТ «Запоріжсталь» інвестував в екологічну модернізацію виробництва 5,6 млрд. гривень власних коштів. Головні проекти за цей період – нова агломашина № 1 з високоефективною газоочисткою, будівництво газоочисток на агломашинах № 2-6, масштабна модернізація доменної печі № 4 з установкою системи аспірації ливарного двору і підбункерної естакади, капітальний ремонт доменної печі № 2 з будівництвом нової системи аспірації ливарного двору і будівництво нової травильної лінії цеху холодної прокатки (НТА-4).

Menu