НОВА ВИРОБНИЧА ЛІНІЯ МК «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ВИСУНУТА НА КОНКУРС НА КРАЩЕ ПРОМИСЛОВЕ СПОРУДЖЕННЯ 2014

Наприкінці травня поточного року МК «Запоріжсталь» подав заявку на участь у конкурсі Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБК) на краще промислове спорудження 2014 року. У конкурсі візьме участь об’єкт найбільшого промислового будівництва – лінія соляно-кислотного травлення в цеху холодної прокатки №1 МК «Запоріжсталь».

Активна фаза будівництва лінії соляно-кислотного травлення в цеху холодної прокатки №1 і установки регенерації відпрацьованих травильних розчинів (НТА-4) була розпочата в січні 2014 року, а введена в експлуатацію в кінці жовтня 2014 року. НТА-4 – це унікальний промисловий об’єкт для України, аналогів якому немає. Його особливість – це повна автоматизація виробництва і виключення людського фактору в роботі механізмів. Продуктивність НТА-4 – 1350 тис. т/рік травленого металу.

«Інвестиції комбінату в 2014 році в загальному розмірі 1650 млн гривень – це наймасштабніші інвестиції в рамках економіки нашої області та всієї країни. Частина цих коштів спрямована на будівництво промислового об’єкту НТА-4, аналогів якому немає в Україні, в світі ж подібних проектів реалізовано всього лише два», – зазначив Генеральний директор МК «Запоріжсталь» Ростислав Шурма.

При будівництві НТА-4 було використано 3,5 тис. тонн металоконструкцій, 13 тис. м³ бетону, 30 км кабельної продукції. Площа промислових будівель 1,45 га. Розмір інвестицій у проект – близько 762 млн. грн.

НТА-4 має екологічну складову – скорочення викидів парів сірчаної кислоти на 83%, повна ліквідація скидів ЦХП-1 в річку Дніпро, а також поліпшення якості металу. Унікальність проекту полягає в тому, що вся відпрацьована в процесі виробництва кислота подається на установку регенерації і повністю відновлюється і подається назад у виробництво.

Результати конкурсу ДАБК стануть відомі вже в липні 2015 року.

Menu