НА МК «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ПРОЙШЛА ЕКОЛОГІЧНА ПЕРЕВІРКА ГАЗООЧИСНОГО ОБЛАДНАННЯ АГЛОМАШИНИ № 1

4 червня 2013 представники постійної комісії з питань екології та природокористування Запорізької обласної ради та постійної екологічної комісії міської ради перевірили роботу нового газоочисного обладнання модернізованої агломашини № 1 МК «Запоріжсталь».

Модернізація агломашини № 1 з установкою високотехнологічного газоочисного обладнання є одним з основних заходів, включених в «Програму охорони навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки м. Запоріжжя» і в тристоронню угоду між МК «Запоріжсталь», Міністерством екології та природних ресурсів Україна і Запорізьким Обласною радою. Інвестиції МК «Запоріжсталь» в модернізацію агломашини № 1 склали близько 240 млн грн.

У ході перевірки представники екологічних комісій обласної та міського рівнів детально ознайомилися з роботою модернізованої агломашини № 1, її газоочисного обладнання, системою моніторингу та контролю відхідних газів і пилу, системою їх уловлювання та їх відповідності нормативам, згідно чинного законодавства.

«У 2009 році було підписано тристоронню угоду, зараз ми бачимо перші плоди виконання цієї угоди. Ми дуже раді тому, що сьогодні побачили не лише папір, а роботу нової реконструйованої агломашини № 1, і найголовніше, як працює газоочистка», – зазначив голова постійної комісії з питань екології та природокористування Запорізької обласної ради Олег Сквирський. – «Радують і подальші плани «Запоріжсталі» з будівництва конверторного цеху замість мартенівського – це буде дуже здорово для Запоріжжя. Упевнений, якщо такими темпами буде йти реконструкція комбінату, жителі нашого міста будуть дуже задоволені».

Нагадаємо, що наприкінці квітня 2013 р., після масштабної модернізації, комбінат ввів в дію комплекс обладнання – агломашину № 1, високотехнологічну газоочистку з двома потужними електрофільтрами, ексгаустерной відділення і компресорну станцію.

«Сьогодні представникам обласної та міської екологічних комісій ми наочно продемонстрували не тільки новий комплекс в роботі, але і послідовність наших дій з поліпшення екологічної ситуації в Запоріжжі», – поділився підсумком візиту Генеральний директор МК «Запоріжсталь» Ростислав Шурма. – «Дуже важливо, що власник (найбільший акціонер) комбінату «Запоріжсталь» Рінат Леонідович Ахметов дає потужний імпульс розвитку та модернізації всіх металургійних підприємств Групи Метінвест, з обов’язковим екологічним акцентом».

Menu