МК «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» УДОСКОНАЛЮЄ СИСТЕМУ ГАЗООЧИСТОК ДОМЕННИХ ПЕЧЕЙ

МК «Запоріжсталь» в рамках реалізації комплексної програми екологічної модернізації доменного виробництва вибрав постачальника високоефективного обладнання для газоочисних систем доменних печей – вентиляторної градирні оборотного циклу водопостачання – компанію «Yerushalmi Water Cooling Towers Ltd» (Ізраїль). Загальна сума інвестицій у нове обладнання – понад 23 млн грн.

Найбільш раціональним у вирішенні проблеми охорони водойм від забруднення промисловими стоками є створення у виробництві замкнутих систем водопостачання з використанням очищених стічних вод у системах технічного та оборотного водопостачання виробничого обладнання комбінату. Будівництво нових оборотних циклів водопостачання (градирень) дозволяє вирішити відразу 3 проблеми: скоротити забір свіжої води, припинити скидання забруднюючих речовин у водойму і повернути у виробництво цінну сировину, що раніше втрачалася зі стоками.

На комбінаті вже використовуються оборотні замкнуті цикли водопостачання в агломераційному, сталеплавильному і прокатному виробництвах, у яких очищення стічних вод проводиться з використанням різних очисних споруд і спеціальних апаратів (радіальні і горизонтальні відстійники, відкриті гідроциклони і гідроциклони-флокулятори), для уловлювання, згущення і зневоднення шламів.

Ефективність нової вентиляторної градирні – це скорочення на 30% споживання природного газу при роботі доменних печей за рахунок зниження температури доменного газу і, як наслідок, підвищення його калорійності. Це дозволить заощадити до 1,5 млн м³ природного газу на рік.

Продуктивність нового обладнання для газоочисних систем доменних печей комбінату – вентиляторної градирні – складає 4 тис. м³ води на годину і забезпечує її оптимальний температурний режим при охолодженні. Виробниками враховані всі технічні особливості оборотного циклу замкнутих систем водопостачання мокрих газоочисток доменних печей і запропоновані найбільш ефективні конструкції обладнання з точки зору простоти обслуговування, регулювання, а також довговічності.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня 2014 на комбінаті введена в експлуатацію нова лінія соляно-кислотного травлення в цеху холодної прокатки № 1 з установкою регенерації відпрацьованих травильних розчинів (НТА-4), яка повністю виключила викиди цеху холодної прокатки № 1 в річку Дніпро і скоротила викиди парів сірчаної кислоти на 83%.

Слід зазначити, що МК «Запоріжсталь» продовжує реалізацію комплексної програми модернізації доменного виробництва, основні акценти якої – дотримання суворих екологічних норм та підвищення енергоефективності. У 2014 році введена в експлуатацію після реконструкції доменна піч № 4 (ДП № 4) з новітніми системами аспірації ливарного двору і підбункерного приміщення. Інвестиції – порядку 600 млн грн. Навесні 2015 МК «Запоріжсталь» провів розширений капітальний ремонт з елементами реконструкції доменної печі № 2 (ДП № 2) з оновленням основних частин обладнання аспіраційної системи. Інвестиції в реконструкцію ДП № 2 – близько 200 млн грн. Наприкінці липня комбінат приступив до капітального ремонту доменної печі № 3 (ДП № 3). Сума коштів, спрямованих на ремонт – 45 млн грн.

Вентиляторна градирня оборотного циклу водопостачання

Menu