МК «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ПОДАРУВАВ СКУЛЬПТУРУ 15 листопада 2013 р.

15 листопада 2013 року напередодні 80-річчя МК «Запоріжсталь» у Запоріжжі відбулося відкриття скульптури головного героя фільму «Весна на Зарічній вулиці». Скульптурно – декоративна композиція створена і встановлена з ініціативи та за кошти МК «Запоріжсталь» в рамках соціальної стратегії Групи Метінвест.

Скульптура, встановлена на проспекті Металургів, зображує сидячого на лавці сталевара Сашу Савченко, а коли поруч на лавку сідає перехожий – з стилізованого під 50-ті роки гучномовця звучить мелодія пісні «Коли весна прийде – не знаю…». Автор скульптурно-декоративної композиції – художник і реставратор Тигран Акобян, а її вартість – близько 160 тис. грн.

«Саша Савченко – це людина праці, це привабливий, добрий хлопець, простий робітник, який любить і вміє працювати. Він схожий на тисячі наших запоріжсталівців, точно також люблячих свій комбінат, свою професію металурга. Я хочу низько вклонитися Григорію Костянтиновичу Пометуну, який став прототипом героя фільму, а в його особі – вклонитися і подякувати всім нашим ветеранам заводу, які донині для нас, молодого покоління заводчан, є прикладом для наслідування», – зазначив Генеральний директор МК «Запоріжсталь» Ростислав Шурма.

Нагадаємо, знятий в 1956 році режисерами Феліксом Міронером і Марленом Хуцієвим художній фільм «Весна на Зарічній вулиці» в кінопрокаті СРСР зібрав понад 30 млн. глядачів. Знімали картину на металургійному комбінаті «Запоріжсталь». Головну роль сталевара Сашка Савченка зіграв актор Микола Рибников, а тонкощам професії сталевара Миколи Рибникова навчав запорожсталевец, Герой соціалістичної праці Григорій Пометун.

Menu