МК «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ЗУПИНИВ АГЛОМАШИНУ № 2 ДЛЯ ПІДКЛЮЧЕННЯ НОВОЇ ВИСОКОЕФЕКТИВНОЇ ГАЗООЧИСТКИ

На МК «Запоріжсталь» триває реалізація найбільшого екологічного проекту – модернізація агломераційного виробництва комбінату з установкою сучасних газоочисних споруд на всіх агломашинах. Модернізація передбачає інвестиції в розмірі понад 70 млн доларів. Газоочисної комплекс аглофабрики комбінату буде повністю модернізований, на всіх 6-ти агломераційних машинах буде проведена заміна існуючих газоочисних агрегатів на сучасне газоочисне обладнання.

Уже побудована і запущена в дію газоочистка на агломашин № 1. У другій декаді листопада зупинили другу агломашину для підключення величезного комплексу газоочисного устаткування, що дозволяє досягти очищення повітря від пилу на рівні європейських нормативів. Принцип роботи нової газоочистки агломашини № 2 полягає в многоступенчатости очищення відхідних газів: газ очищується в рукавних фільтрах, вловлений залізовмісний пил з рукавних фільтрів повертається назад в агломераційне виробництво. Нове газоочисне обладнання забезпечить на агломашин № 2 очищення повітря від пилу – до 20 мг/м3, по сірчистому ангідриду – нижче 400 мг/м3, а також дозволить поетапно знижувати скидання шламових вод від оборотного циклу аглофабрики.

Інвестиції в будівництво газоочистки агломашини № 2 порядку 80 млн грн. Роботи з будівництва газоочистки агломашини № 2 виконує українська компанія ТОВ «ПрогрессГрупп» (Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес»). При будівництві газоочисної установки агломашини задіяно обладнання в основному українського виробництва, а також обладнання виробництва компанії REITZ (Німеччина). В рамках проекту запланована установка двох рукавних фільтрів, тягодутьевого обладнання у складі трьох машин: осьового вентилятора, димососа і ексгаустера.

До активної фази будівництва газоочистки агломашини № 2 МК «Запоріжсталь» приступив у вересні 2014 року. В рамках будівництва газоочистки були повністю виконані роботи по фундаменту і змонтовано понад 690 тонн металоконструкцій, проходив монтаж обладнання в рамках підготовчого етапу підключення нової газоочистки.

«Цей проект є передовим з точки зору екології і, безсумнівно, принесе істотну користь для всіх мешканців Запоріжжя. Проект унікальний, тому що реалізується на діючому виробництві», зазначив директор з охорони праці, промислової та техногенної безпеки Ігор Черняк.

У програму подальшої модернізації МК «Запоріжсталь», згідно реалізації технологічної стратегії Групи Метінвест, входить послідовна реконструкція газоочисток агломашин № 3-№ 6, яка дозволить досягти на кожній агломашині зниження викидів в атмосферу пилу і газів на рівні 10% від загальних викидів комбінату. По мірі реалізації проекту по заміні газоочисного устаткування на всіх 6-ти агломашинах, аглофабрика комбінату досягне міжнародних екологічних стандартів за рівнем очищення викидів пилу і газів.

Menu