МК «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» ПОЧАВ РОЗЧИЩЕННЯ ПРОМИСЛОВОГО МАЙДАНЧИКА ПІД БУДІВНИЦТВО КОНВЕРТЕРНОГО ЦЕХУ

МК «Запоріжсталь» в рамках технологічної стратегії Метінвесту, спрямованої на екологічну модернізацію підприємств Групи, приступає до розчищення та підготовці території, призначеної для будівництва киснево-конвертерного цеху. Майданчик розташований в балці Маркусовой (м. Запоріжжя), на місці колишніх відвалів.

Сума інвестицій проекту будівництва конвертерного цеху понад 1,5 млрд дол. Будівництво конверторного цеху дозволить комбінату повністю відмовитися від застарілого мартенівського виробництва й істотно знизити техногенне навантаження на навколишнє середовище – очікуване скорочення викидів в атмосферу складе на рівні 25% від загальних викидів комбінату.

«Ми приступаємо до реалізації найбільшого екологічного проекту модернізації« Запоріжсталі »- будівництво конверторного цеху. Перехід на нове, екологічно безпечне та ефективне виробництво, інвестиції в проект понад 1,5 мільярда доларів, нові робочі місця, сучасна виробнича інфраструктура, оточена санітарно-захисною зоною із зеленими насадженнями, яка з’явиться на місці шлакових відвалів з кримінальною репутацією – все це глобальні зміни на краще не тільки для комбінату і його колективу, а й для всіх жителів регіону», – підкреслив Генеральний директор МК «Запоріжсталь» Ростислав Шурма.

Метінвест, міжнародна вертикально-інтегрована гірничо-металургійна група, з серпня 2012 року в екологічну модернізацію МК «Запоріжсталь» інвестувала понад 250 млн дол. Так, на МК «Запоріжсталь» побудована і введена в експлуатацію агломашина №1 з сучасною системою газоочистки. В даний час ведеться підключення нової системи газоочищення на агломашині №2. Завершено будівництво нової травильної лінії НТА-4 в цеху холодної прокатки №1, завдяки якій повністю припиняється скидання промислових вод у річку Дніпро від роботи цеху, а також на 83% скорочуються викиди парів сірчаної кислоти в атмосферу. Закінчуються пуско-налагоджувальні роботи на реконструйованій доменної печі №4, на якій побудовані новітні системи аспірації ливарного двору і підбункерного приміщення.

Menu