МІНІСТР ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ ВІДВІДАВ З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ МК «ЗАПОРІЖСТАЛЬ»

6 грудня 2013 року міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков з робочим візитом відвідав МК «Запоріжсталь», де ознайомився з ходом реалізації проектів, передбачених виконанням Тристоронньої угоди між МК «Запоріжсталь», Запорізькою обласною радою та Міністерством екології.

У ході візиту Олег Проскуряков ознайомився з ходом будівництва масштабного екологічного об’єкта – комплексу соляно-кислотного травлення цеху холодної прокатки № 1 (ЦХП-1) МК «Запоріжсталь». Будівництво нової травильної лінії є важливим етапом модернізації комбінату, передбаченої технологічною стратегією розвитку підприємств Групи Метінвест. Інвестиції в проект будівництва нової лінії складуть близько 730 млн грн.

Генеральний директор МК «Запоріжсталь» Ростислав Шурма розповів Міністру про комплексної модернізації виробничих потужностей, з урахуванням екологічної складової. «Після введення в експлуатацію безперервного травильного агрегату № 4 передбачено замкнутий технологічний процес без скидання задіяної води. Як результат – цифра скорочення викидів парів сірчаної кислоти в атмосферу зменшиться на 83%. Не менш важливо, що будівництво цього агрегату і установки регенерації соляної кислоти дозволить повністю виключити скидання промислових вод у р.. Дніпро », – зазначив Ростислав Шурма.

У ході візиту Міністр екології та природних ресурсів України зазначив масштабну модернізацію виробництва підприємств Групи Метінвест: «Тристороння угода виконується комбінатом послідовно. Хочу подякувати інвесторам за те, що вони не просто підвищують ефективність виробництва, але й не забувають про екологічну складову кожного нового проекту. Для промислового регіону це вкрай важливо. На прикладі МК «Запоріжсталь» я побачив наскільки соціально та екологічно відповідальним може бути інвестор », – підкреслив Олег Проскуряков.

Нагадаємо, з серпня 2012 року на комбінаті «Запоріжсталь» вже реалізовані великі інвестиційні проекти модернізації з екологічної складової – в травні 2013 року запущена в експлуатацію агломашина № 1 з високотехнологічним газоочисним обладнанням (інвестиції в проект близько 240 млн грн.). У жовтні 2013 МК «Запоріжсталь» підписав контракт на будівництво газоочисної установки агломашини № 2, бюджет проекту – близько 80 млн грн. З листопада 2013 МК «Запоріжсталь» реалізує масштабну реконструкцію доменної печі № 4. Проектом передбачено будівництво аспіраційних установок ливарного двору і підбункерного приміщення печі, інвестиції в реконструкцію ДП-4 складуть близько 600 млн грн.

Menu