Метінвест постачить 300 тонн кисню лікарням Києва та Харківської області

Група Метінвест постачить медичним установам Харківської області 240 тонн кисню, Києва – 60 тонн. Таке рішення ухвалило керівництво Групи у зв’язку зі зверненням керівництва Харківської області та Київської міської клінічної лікарні №6.

На початку жовтня медики Харківської області зіткнулися з дефіцитом кисню: основний постачальник розпочав ремонт обладнання, а відтак обсяги постачання скоротилися з 40 до 20 тонн на добу. У зв’язку з цим в.о. голови Харківської ОДА Олександр Скакун звернувся до керівництва Метінвесту з проханням допомогти з постачанням кисню медичним установам регіону.

У Метінвесті оперативно розробили графік постачання кисню, згідно з яким лікарні Харківської області отримають 240 тонн кисню з 18 по 28 жовтня. Перші 80 тонн кисню вже надійшли до обласних лікарень. Кисень для медиків Харківщини нададуть підприємства Групи – «Запоріжсталь», Дніпровський коксохімічний завод і «Азовсталь».

Зокрема, Харківській міській клінічній багатопрофільній лікарні №17 та Харківському обласному клінічному спеціалізованому диспансеру радіаційного захисту населення Метінвест постачить по 60 тонн кисню, а Харківському обласному госпіталю ветеранів війни, Харківській обласній клінічній інфекційній лікарні та Куп’янському територіальному медичному об’єднанню – по 40 тонн.

До Метінвесту звернувся і головний лікар Київської міської клінічної лікарні №6, яка також потерпає від браку кисню для лікування хворих на коронавірус. 60 тонн кисню від «Азовсталі» надійдуть до лікарні до кінця жовтня.

У жовтні підприємства Метінвесту вже постачили до столичних лікарень 120 тонн рідкого кисню. Зокрема, допомогу отримали Київська міська клінічна лікарня №6, Київська міська клінічна лікарня №1 та Київська обласна клінічна лікарня.

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков:

– З початку жовтня ми знову спостерігаємо сплеск захворюваності на коронавірус у всій країні, тому зараз швидкість реакції на потреби медиків – наш головний союзник у боротьбі з пандемією. Не менш важливо, щоб і місцева влада постійно відстежувала ситуацію та ухвалювала швидкі рішення, як і сталося в нашому випадку. Ми сподіваємося, що швидка реакція влади, а також готовність бізнесу всіма силами допомагати медикам дасть змогу зупинити поширення коронавірусу і зберегти життя та здоров’я українців.

В.о. голови Харківської ОДА Олександр Скакун:

– На жаль, у Харківщини сьогодні один із найбільших відсотків потреби кисню в Україні. Завдяки співпраці з підприємствами Групи Метінвест лікарні області, залучені до боротьби з COVID-19, тепер забезпечені киснем у повному обсязі.

Головний лікар Київської міської клінічної лікарні №6 Вадим Крижевський:

– У нас почалися перебої з постачанням необхідного обсягу кисню: лікарня споживає 5 тонн кисню на добу. Тому я звернувся до Метінвесту, щоб компанія допомогла в цьому питанні. Метінвест відгукнувся і дає нам можливість заправити кисень протягом чотирьох тижнів. Ми дуже вдячні компанії. Так ми зможемо врятувати як мінімум 350 людей з коронавірусом, які лікуються в нашій лікарні.

Нагадаємо, вже другий рік поспіль Метінвест постачає кисень до лікарень різних регіонів України. З 2020 року по вересень 2021 року підприємства Групи безкоштовно передали понад 2 тисячі тонн рідкого і майже 409 тисяч куб. м газоподібного кисню медикам Запоріжжя, Маріуполя, Києва, Харкова, Дніпропетровської, Житомирської та Хмельницької областей.

Крім того, Метінвест веде будівництво кисневої інфраструктури в лікарнях міст, де працюють підприємства Групи. Зокрема, в Маріуполі побудовані системи киснепроводів, постів та рамп для розкачки кисню, що дали змогу забезпечити киснем близько 700 лікарняних ліжок.

У Запоріжжі Група Метінвест побудувала нову кисневу станцію при обласній інфекційній клінічній лікарні, що постачає кисень до 104 ліжок. Також компанія допомагає ремонтувати реанімаційне відділення лікарні, яке постраждало від пожежі. Кисневу трасу до реанімації проведуть від нової кисневої станції.

В Авдіївці будівництво кисневої станції Метінвест веде спільно з Фондом Ріната Ахметова в межах проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні». В Авдіївській центральній міській лікарні з’явиться автоматизована система киснепостачання, що забезпечить киснем 81 точку.

У Покровську Донецької області цього літа відкрили кисневу станцію в Покровській клінічній лікарні інтенсивного лікування. Станція, створена за підтримки Метінвесту й Фонду Ріната Ахметова, забезпечує киснем відділення для пацієнтів з коронавірусом.

У Кривому Розі Група допомогла забезпечити міську лікарню №17 обладнанням для подання кисню. Метінвест узяв на себе монтаж обладнання та проведення киснепроводу до лікувальних корпусів.

Загалом торік Метінвест спрямував на боротьбу з коронавірусом близько 6 млн доларів.

Довідка

Метінвест – вертикально інтегрована група гірничо-металургійних компаній, що управляє кожною ланкою ланцюжка постачання – від видобутку і переробки залізної руди та вугілля до виробництва і реалізації напівфабрикатів і готової металопродукції. До її складу входять металургійні та гірничодобувні підприємства в Україні, ЄС, Великобританії та США, а також збутова мережа на всіх основних світових ринках. Керівною компанією Групи Метінвест є ТОВ «МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ» – дочірнє підприємство Metinvest B.V. Основними акціонерами Metinvest B.V. є SCM (71,24%) Ріната Ахметова і СМАРТ-ХОЛДИНГ (23,76%) Вадима Новинського, що беруть участь в управлінні на партнерських засадах.

У 2020 році Рінат Ахметов спільно з бізнесами SCM, футбольним клубом «Шахтар» і Фондом Ріната Ахметова першими прийшли на допомогу країні в боротьбі з коронавірусом. За особистою ініціативою Ріната Ахметова на цю мету було виділено понад 450 млн грн у межах проєкту Фонду «Боротьба з COVID-19 в Україні». Проєкт допоміг вижити 1,4 млн людей. Це найбільший внесок одного благодійника до державної медицини України за весь час незалежності. Понад 500 медустанов у всій країні отримали понад 1000 одиниць обладнання, зокрема 207 апаратів ШВЛ, а також сотні тисяч експрес-тестів, ЗІЗ і витратних матеріалів.

З початку пандемії Фонд Вадима Новинського спрямував на боротьбу з поширенням коронавірусної інфекції в Україні понад 100 млн грн. Кошти спрямовувалися на закупівлю апаратів ШВЛ, ПЛР-тестів і спеціалізованих лабораторій, засоби індивідуального захисту для медиків. Усе це централізовано розподіляли в лікарнях Донецької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. Крім того, 3,8 млн грн фонд виділив на матеріальну підтримку 31 сім’ї медиків, які померли внаслідок COVID-19.

Menu